„Vilnoniai pokalbiai“ mezga bičiulišką ryšį su senjorais

Ankstus pavasario rytas. Klausausi, kaip paukščiai dalijasi buvusia ar būsima diena. Stebiu, kaip saulė, palydėta mėnulio, kyla mūsų sveikinti. Tarsi viskas taip pat, bet kažko stinga… Ir staiga suprantu: tokiu metu kieme būriuodavosi daugiabučio senoliai, laukiantys to, kuris sustojęs, klustelės: „Ko šiandien norėsit? Kaip visada?“. Kaskart senjorai būriuodavosi ir savo dienos vargais, džiugesiu, išgirstomis naujienomis dalindamiesi, laukdavo atvežamo pieno, sūrio ar kiaušinių. O šįryt tyku: paukščių balsai, vėjas ir … nutilęs miestas.

Kad tylos senjorų namuose būtų mažiau, Alytaus miesto teatras kviečia megzti gražius tarpusavio ryšius ir bendrauti grupėmis nuotoliniu būdu – telefonu arba internetu.

„Vilnoniai pokalbiai“ – tai socialinis-edukacinis projektas senjorams ir  šilti pašnekesiai, kurių metu Alytaus miesto teatro aktoriai skaitys literatūrinių kūrinių, spektaklių ištraukas, kartu su pašnekovais gvildens pasirinktą temą, atsakinės į smagių viktorinų klausimus, aptars senjorų gyvenimo patirtis, visuomet gyvus prisiminimus, šiandienos aktualijas. Tokių susitikimų metu bičiuliškas šiltas ryšys visiems leis atsiverti, sužinoti naujų dalykų, pajusti bendrystės ir reikalingumo jausmą.

Pirmieji „Vilnoniai pokalbiai” jau įvyko. Štai keletas emocijų, kurias jie paliko dalyviams:

Anelė: „Buvo labai įdomu. Visai kitokią prasmę turi tas pokalbis, kai kalbi su žinomu žmogumi. Kalbėjom apie situacijas, kuriose atsikleidžia žmogus. Kas norėjo, papasakojo savo istorijas“.

Stasė: „Labai molonu ir įdomu buvo, lyg būčiau apsilankiusi teatre. Kitą savaitę rinksiuos kitą temą“.

Gražina: „Iš pradžių buvo jaudulio dėl nežinomybės. Po susipažinimo viskas aprimo. Laikas pralėkė akimirksniu, tikriausiai ir todėl, kad tema širdžiai miela. Apie anūkus močiutės gali kalbėti valandų valandas“

„Vilnoniai pokalbiai“ prasidės balandžio 14 dieną ir vyks antradienį, trečiadienį ir penktadienį 9 ir 11 valandomis. Vienoje grupėje dalyvaus 4 – 7 senjorai.

Ką reikia daryti senjorams?

Pasirinkite vieną iš temų:

 • „NAMAI“ pagal M. Valiuko pjesę „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo.“ Pokalbį ves Ona Gudaitytė ir Eugenijus Rakauskas.

Namai – tai ne tik sienos su stogu, bet ir jame gyvenantys žmonės, jų buitis, tradicijos. Kiekvieni namai skirtingi savo dvasia, tradicijomis, įpročiais, kvapais, garsais… Namai įprasmina visą žmogaus gyvenimą. Pokalbis apie namus, vertybes ir žmones – tai yra mus, besikalbančius.

 • LIETUVA VAKAR IR ŠIANDIEN“ pagal A. Škėmos romaną „Balta drobulė“. Pokalbį ves Tomas Pukys.

Tai pokalbis ir prisiminimai einant istorijos keliu: apie tai, kas buvo ir tai, kas vyksta dabar. Nuo praeities iki dabarties, nuo okupuotos iki laisvos Lietuvos. Diskusiją pagilina Antano Škėmos kūrinys, kuriame apmąstomi praeities ir dabarties įvykiai, įtraukiantys atsiminimai.

 • „ŽMOGUS ŽMOGUI“ pagal V. Krėvės Mickevičiaus apsakymą „Raganius“. Pokalbį ves Vidas Vaškius ir Jonas Gaižauskas.

Tai telefoniniai susitikimai, kurių metu kalbėsime apie žmonių pažiūras ir santykius, turinčius reikšmės mūsų bendravimui. Ieškosime bendrumo. Kelsime klausimus: kodėl kartais žmogus žmogui būna abejingas, nors galėtų padėti?  Ar reikia mylėti save tokį, koks esi? Kodėl mes brangūs tokie, kokie esame? Ką reiškia gyventi pagal savo sąžinės balsą?

 • „ANŪKAI“ pagal V. Krėvės Mickevičiaus „Bobulės vargai“ bei „Antanuko rytas“. Pokalbį ves Inesa Pilvelytė ir Erika Jasinskaitė – Salickienė.

Anūkai mūsų pasaulį paverčia šiek tiek minkštesniu, šiek tiek švelnesniu, šiek tiek šiltesniu. Sakoma, kad tarp anūkų ir senelių mezgasi ypatingas ryšys. Kuo jis toks svarbus? Gal perduodami anūkams savo patirtis, išmintį, gebėjimus, pratęsiame save? Ar visi seneliai vienodi? Mylime ar lepiname anūkus? Šie ir kiti klausimai, prisiminimai apie Jūsų anūkus, Jūsų senelius mūsų pokalbių metu greičiausiai patvirtins, kad senelių ir anūkų santykių esmių esmė –  meilė ir noras dalintis savo gyvenimais …

 • „AFERISTAI“ pagal Charles Perreault pasaką „Raudonkepuraitė“. Pokalbį ves Vaidas Praspaliauskas ir Povilas Adomaitis.

Tikriausiai ne vienam ir ne kartą yra tekę susidurti su aferistais – tais, kurie įvairiausiais būdais bando išvilioti pinigų ar kitaip pasipelnyti. Pasitelkdami į pagalbą Raudonkepuraitės močiutę suėdusį Vilką, kviečiame pasikalbėti ir pasidalyti patirtimi bei žiniomis apie aferistus ir sužinoti, kaip atpažinti klastą ir aferistą bei kaip nuo jų apsaugoti save ir savo turtą.

 • „KELIONĖS“ pagal Jonathan Swift satyrinį romaną „Guliverio kelionės“. Pokalbį ves Eglė Kordiukovaitė ir Vincas Vaičiulis.

Nors dabar daugiau laiko turime praleisti namuose, o išėjimas iki parduotuvės ar vaistinės jau prilygsta vos ne kelionei, tikime, kad ir būdami namuose galime pakalbėti apie kitokias keliones, prisiminti jų įspūdžius. Gal jos buvo kupinos nuotykių, o gal jos buvo nelabai mielos ir net priverstinės O gal visai neturėjote galimybės keliauti, bet visada svajojote apie kokią nors šalį ar vietą? Tai kas gi kelionė yra būtent  Jums?

 • „O MŪSŲ LAIKAIS BUVO…“  pagal spektaklį „Be adreso. Be pavadinimo“ . Jurgio Kunčino kūrybos motyvais. Pokalbį ves Eglė Juškaitė ir Tomas Kunčinas.

„Ką gali žmogus prisiminti, gimęs po karo miestely?“, – klausia rašytojas Jurgis Kunčinas. Alytiškio rašytojo kūrinių ištraukos ir šilti kaip vilna pokalbiai apie vaikystę, jaunystę, labiausiai įstrigusius įvykius, mieliausias širdžiai vietas ir žmones, palikusius stipriausią įspūdį.

 • „PRISIJAUKINIMAS“ pagal Antuano de Sent Egziuperi alegorinę pasaką „Mažasis princas“. Pokalbį ves Andra Kavaliauskaitė.

Tai kvietimas į jaukų susitikimą, kurio metu kalbėsime apie tai, kas yra meilė ir atsakomybė mylėti. Kokiais ženklais palytėta meilė artimam, tėvynei, gamtai ir tam, kuris tik vienąkart gyvenime buvo sutiktas? Ar išties visa galima pamatyti širdimi? Ar taip pat kalbėtume, jeigu neturėtume akių?

Pasirinkta tema šnekučiuosimės visą savaitę,  tris susitikimus iš eilės, po to galėsite rinktis kitą temą.

Registruokitės:

 • telefono numeriais: 8-686-41900, 8-626-40082;
 • arba elektroniniu paštu vadyba@alytausteatras.lt;
 • gaukite registracijos patvirtinimą; Gavę jūsų žinutę, supažindinsime, kaip sutartą dieną ir sutartu laiku prisijungti prie pokalbio telefonu ar internetu.
 • laukite susitikimo laiko ir aktorių skambučio.

Drąsiai registruokitės ir dalyvaukite jaukiuose „Vilnonių pokalbių“ susitikimuose, kurie sušildys protą ir širdį, sumažins ilgesį ir vienatvę…

Iniciatyvą palaiko: „Sidabrinė linija“, Trečio amžiaus universitetas TAU, „Senjorų darželis“ Alytuje, Maltiečiai, „60+“

Naujausi įrašai