Sveikiname kiekvieną su Pasauline kultūros diena!

Praėję metai Alytaus miesto teatrui buvo itin kūrybingi.  Surengtas pirmasis gerųjų praktikų forumas „YOUTHeatre“. Sukurti ir žiūrovams pristatyti 5 premjeriniai spektakliai: „Freelanceriai“ (pagal I. Sapdaru pjesę, režisierė A. Dilytė), „KI(t)OKIA“ (dramaturgė ir režisierė A. Kavaliauskaitė), „Geismų tramvajus“ (pagal T. Williams‘o pjesę, režisierius S. Shahverdyan), „Kupriukas muzikantas“ (pagal A. Liobytės pjesę, režisierius J. Gaižauskas) ir „Jonas Sobieskis“ (pagal H. Kunčiaus pjesę, režisierius A. Vidžiūnas). Taip pat šį jubiliejinį trisdešimtąjį sezoną pradėti rengti autoriniai aktorių vakarai, kurių metu žiūrovai gali artimiau susipažinti su savo mylimais kūrėjais.

Kūrybinės veiklos bagaže –tris dienas trukusi,  trijose scenose vykusi įspūdinga miesto gimtadienio šventė „Vainikas Soscinei“, kuri pritraukė daugiau nei dvidešimt tūksančių lankytojų. Vasara buvo dosni gastrolėmis: aplankytas Sakartvelas ir Rumunija. Tarptautiniame teatrų festivalyje „Babel“ (Rumunija)  spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai“ (pagal H. Kunčiaus pjesę, režisierius A. Vidžiūnas) įvertintas geriausio spektaklio prizu.

Teatras neliko nepastebėtas ir Lietuvoje vykusiuose teatrų festivaliuose. Dalios Tamulevičiūtės vardo Profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklis „Skrudžo gatvės angelai“ nuskynė laureato laurus ir buvo išrinktas geriausiu spektakliu vaikams, taip pat laimėjo geriausio dailininko ir geriausios kompozitoriaus nominacijas. Spektaklio režisierius Arvydas Lebeliūnas, kompozitorius Jonas Sakalauskas, dailininkas Artūras Šimonis. Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“ Anykščiuose laureato vardas už geriausią festivalio spektaklį skirtas spektakliui „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo“ (pagal M. Valiuko pjesę, režisierius A. Lebeliūnas).

Ruduo buvo pilnas teatro! Surengtas 8 – asis  tarptautinis teatrų festivalis COM●MEDIA, su naktimi skirta jaunimui COM●MOON●A ir programa vaikams COM●@. Festivalis kasmet auga ir plečiasi, pritraukdamas vis daugiau svečių iš užsienio. 2019 metais čia apsilankė ne tik talentingi Lietuvos kūrėjai, bet ir svečiai iš Meksikos, Estijos, Rumunijos, Danijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos, Turkijos. Pirmą kartą festivalyje lankėsi svečių bei tarptautinių festivalių organizatorių, teatrų vadovų ir režisierių iš Sakartvelo, Irano, Vokietijos, Vengrijos, Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, Serbijos.

Per metus teatro duris pravėrė  daugiau nei šešiasdešimt tūkstančių žmonių, o kurtus spektaklius visoje Lietuvoje išvydo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių!

Prasmingos Kultūros dienos! Vaizdo įraše  – trumpa Alytaus kultūrinio gyvenimo retrospektyvą per metus, kuri primins tai, kas vyko, kur dalyvavote, ką sukūrėme. Ir tai tik dalis įsimintinų žavių akimirkų!

Dainos autorius ir atlikėjas: Darius Mileris Nojus

Žodžiai: Jurgio Kunčino

Vaizdo montažas: Alius Mikelionis

Naujausi įrašai