30 - OJO SEZONO PREMJEROS

„JONAS SOBIESKIS“

Alytaus miesto teatro spektaklis pagal Herkaus Kunčiaus pjesę

Pjesės autorius: Herkus Kunčius
Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius: Titas Petrikis
Dailininkas: Artūras Šimonis
Video projekcijų autorius: Alius Mikelionis
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Jonas GaižauskasEglė JuškaitėVaidas PraspaliauskasVidas VaškiusOna GudaitytėErika Jasinskaitė–SalickienėEglė KordiukovaitėEugenijus RakauskasVincas VaičiulisTomas Pukys

Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2020 m. vasario 7 d.

,,Jonas Sobieskis“ lietuviškos dramaturgijos spektaklis, atsisukantis į svarbias kasdienio gyvenimo temas. Spektaklyje gvildenama visuomenėje vis dar „nepatogi“ buitinio alkoholizmo ir žmogaus apsisprendimo laisvės keisti situaciją tema.

„Jonas Sobieskis  – nugalėjęs save didvyris. Nusprendęs  išbristi iš alinančio liūno, nevartoti alkoholio, jis, lyg biblinis personažas, angelų chorui pritariant, kovoja su priklausomybe, keldamas sumaištį šeimoje ir visuomenėje“, – kalba režisierius Albertas Vidžiūnas.

Persisotinusio, priklausomybėse skęstančio herojaus groteskiška drama atveria opią  vieno žmogaus apsisprendimo laisvės problemą. Susidūręs su pasirinkimo laisve, Jonas Sobieskis išgyvena didelį nerimą, o erdvė, kurioje reiškiasi jo mąstymas, emocijos, valia siekti tikslų ir gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus, nulemia aplinkos priešiškumą ir provokuoja konfliktus. Tampa aišku – laisvė yra sunki dovana, reikalaujanti kasdienio apsisprendimo.

Gyvenime dažnai girdime TU GALI , spektaklyje tai yra pagrindinis leitmotyvas, tikslas ir veiksmas, lydintis Joną Sobieskį iki pat jo mirties.
,,Jonas Sobieskis“ – tai trečioji Herkaus Kunčiaus triptiko dalis, parašyta specialiai Alytaus miesto teatrui. Pirmoji ,,Ne vaikų žaidimai“ (2017 m.) atskleidžia realistinę šiuolaikinės šeimos santykių karikatūrą, antroji – ,,Laisvės arena“ (2018 m.) gvildena patogios buities, komforto sąlygotas nūdienos uždarumą.

„KUPRIUKAS MUZIKANTAS“

Spektaklis vaikams pagal Aldonos Liobytės pjesę

Režisierius: Jonas Gaižauskas
Dailininkė: Gintarė Markevičienė
Kompozitorius: Andrius Abromavičius
Šviesų dailininkas: Vytautas Skruibys
Garso režisierius: Marius Franckevičius
Choreografės: Barbora Bilinskaitė, Greta Žiogelytė
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Tomas Pukys, Povilas Adomaitis, Eglė Kordiukovaitė, Eugenijus Rakauskas, Vidas Vaškius, Vincas Vaičiulis, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Eglė Juškaitė, Erika Jasinskaitė–Salickienė

Trukmė: 1 val. 10 min.
Premjera: 2019 m. gruodžio 26 d.

– O kas yra vestuvės?
– Kai bernelis mergelę į savo namus parsiveda?
– Tai tu parsivesi?
– Ar tu nematai, girios laume? Aš negražus.

Sako Kupriukas, likimo nuskriaustas bernelis, nuolat besilaikąs nuošalyje nuo kitų. Jo kupra yra jo gėda, tačiau jo gerumas, nuoširdumas, kūrybiškumas, padedant girių laumėms, palengvina jo sunkią dalią.

Tai spektaklis apie meilę, kuri yra pati svarbiausia gyvenime ir kurios negali nusipirkti už jokius pinigus. „Meilei būti paprastai kažkas vis trukdo – pačios įvairiausios priežastys: tėvai, atstumas, aplinkybės“, – sako spektaklio režisierius Jonas Gaižauskas.

Lietuvių liaudies pasakų motyvais paremtas interaktyvus spektaklis pasakoja gražią ir jautrią istoriją apie tai, jog reikia nemažai pastangų, atsakomybės, norint įveikti iškilusias kliūtis, išsaugoti gražius jausmus, meilę, apie tai, jog  tik pats gali nusimesti „kuprą“, simbolizuojančią mūsų kompleksus ir nepasitikėjimą, apie tai, jog pats turi pasirinkti, kas svarbiau – auksas ar meilė?

Gyvenime išorinis prabangus grožis ir spindesys nieko nereiškia. Bet kai žmogus daro gerus darbus, jis tampa gražiu ir jo išoriniai trūkumai tampa nematomi. Ir kai tu darysi gera kitiems, tai aplinkiniai atsisuks į tave, išties ranką ir stebuklingai viskas keisis.

Kiek tau buvo metų, kai pirmą kartą įsimylėjai?

Spektaklis skirtas mažiesiems žiūrovams, kurie patyrė šio gražaus jausmo, reikalaujančio drąsos,  svarbą.

„GEISMŲ TRAMVAJUS“

Drama pagal Tenesio Viljamso pjesę

Režisierius: Suren Shahverdyan
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Inesa Pilvelytė, Tomas Kunčinas, Vaidas Praspaliauskas, Andra Kavaliauskaitė, Ona Gudaitytė, Tomas Pukys

Trukmė: 1 val. 40 min. (su pertrauka)
Premjera: 2019 m. spalio 23 d.

Mano tikslas, kad žiūrovas iš spektaklio išeitų tylėdamas ir pagalvotų, kaip elgėsi su jį supančiais žmonėmis. Ar galėjo būti geresniu,  dėmesingesniu? Ar prisiėmė atsakomybę? Ar galėjo ištiesti ranką, bet to nepadarė?… Nebijokite ištiesti rankos, nestumkite į prarają…

Režisierius Suren Shahverdyan

Tai spektaklis apie griūvantį šiandienos pasaulį. Pjesė, parašyta 1947 m., pripažinta vienu geriausių pasaulinės dramaturgijos kūrinių, įvertinta Pulicerio premija, išlieka itin aktuali. Dvasinio egzistavimo ir vertybių perkainojimas šiandien suskamba naujai.

Meilė pinigams, dėmesys patogiam gyvenimui užgožia nykstančius žmogiškuosius santykius. Žmonės nustoja būti žmonėmis. Pasaulis tampa laukiniu.
Spektaklio herojė Blanša – prancūzų aristokratų, prieš kelis šimtus metų įsikūrusių Jungtinėse Amerikos Valstijose, palikuonė, išsilavinusi ir rafinuota, priklausanti kitam socialiniam sluoksniui, atvyksta pas seserį  į Naująjį Orleaną, rajoną, kur gyvena naujos kartos imigrantai. Būdama jautrios ir trapios prigimties, ji niekaip negali susitaikyti su ją supančiu pasauliu. „Mano gyvenimas priklauso nuo pirmo sutiktojo gerumo“, – sako ji. Ar toks yra Stenlis, simbolizuojantis šiandienos brutalią jėgą demonstruojantį pasaulį?
Spektaklyje gvildenama žmogaus vienišumo tema ir pastangos griebtis bet ko, kas padėtų išvengti neišvengiamos būties, kas leistų suvokti, kad absoliučios laimės nėra, kad kiekvienas esame vienišas šiam atšiauriame pasaulyje.

Tai ekspresyvus spektaklis, emocionaliai veikiantis žiūrovą, esantį scenoje kartu su herojais. Visi jie bendrininkai to, kas vyksta spektaklyje.