EDUKACIJA

Ir šviesumas gi tas dienos,
Kai taip augi
Veidu į dangų
O gyvenimas kaip avinėlis
Pasilenkia tiesiog prie tavęs
Justinas Marcinkevičius

XXI a. pasižymi gausa ir nuolatiniu kitimu. Keičiasi ir sudėtingėja ne tik technologijos, mokslas, bet ir socialinės vertybės, moralės normos. Priimti gyvenimiškus sprendimus ir jais pasitikėti tampa gyvenimo iššūkiu, nulemiančiu žmogaus ateitį. Todėl labai svarbu išmokti teigiamai reaguoti į aplinkos ir vidaus pasikeitimus, iškylančius sudėtingumus. Edukacinių projektų ir programų tikslas – padėti jaunam žmogui suvokti sudėtingus socialinius įvykius ir juose dalyvauti. To siekiame skatindami jų saviraišką, atrasdami savitą talentą ir suteikdami galimybę tobulėti.

Edukacija – tai daugiau nei informacija ar mokymas, tai tam tikra veikla, apimanti polemiką su dabartiniu pasauliu ir atverianti kiekvienam galimybę dalyvauti socialiniuose, kultūriniuose ir politiniuose procesuose.

Sudėtingus dalykus padaryti paprastais, paprastus – įprastais, įprastus – maloniais. K.Stanislavskis

Teatro edukacinės programos vaikams ir jaunimui

Teatro pasaulis magiškas ir paslaptingas. Atvykite pas mus ir atraskite savyje dar neatrastų talentų.

„Žaidžiame pasaką“

4–7 metų vaikams

Kaina 3 €

„Aktorinis meistriškumas“

5 – 8 kl., 9 – 12 kl. moksleiviams

Kaina 5 €

„Kairėn, dešinėn, kairėn“

1 – 4 kl., moksleiviams

Kaina 3 €

„Grimo paslaptys“

2 – 6 kl. moksleiviams

Kaina 5 €

„Garso ir šviesos magija“

1 – 4 kl., 5 – 9 kl. moksleiviams

Kaina 5 €

„Atšvaitą deduosi pats“

5-6 metų vaikams

1 – 2 kl., moksleiviams

Kaina 3 €

„Scenos kalbos treniruotė“

1 – 4 kl., 5 – 8 kl., 9 – 12 kl. moksleiviams

Kaina 5 €

„Komanda laikrodžio tikslumu“

16 – 99 m. amžiaus

Kainos: vaikams 5 €, suaugusiems 8 €.

Diskusijų spektaklis jaunimui „pX |prieš kryžkelę“

„Galiausiai imame suvokti, kad galime keistis patys ir keisti pasaulį”

Augustas Boalis

Spektaklio aktoriai:
Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Ona Gudaitytė, Erika Jasinskaitė–Salickienė, Eugenijus Rakauskas, Vidas VaškiusTomas Pukys, Vincas Vaičiulis,

Scenografas: Mantas Kazakevičius
Kostiumų dailininkė: Vilija Gaižauskaitė

Trukmė: iki 90 min.
Premjera: 2015 m. spalio 15 d.
Skirtas 7 – 12 kl. moksleiviams

Interaktyvus spektaklis, pastatytas Forumo teatro metodu. Čia žiūrovai turi galimybę įsitraukti ir tapti aktyviais dalyviais, ieškančiais problemų sprendimo, išsakančiais savo nuomonę ir poziciją. Augustas Boalis iškėlė mintį, kad spektaklis yra gyvenimo repeticija, o jos pabaiga – tai tolesnio gyvenimo pradžia.

Kiekviena diena kupina situacijų, kurios gali tapti žmogaus vidinėmis katastrofomis arba naujomis galimybėmis.
Ar gali žmogus pasirinkti? Jei taip, kaip vyksta pasirinkimas ir sprendimas?
Ar žinome ką renkamės? O galbūt mes nieko kito pasirinkti negalime?
… – bet juk mes savo gyvenimo šeimininkai. Ne…. kito pasirinkimo nėra.. O gal įmanoma?
Mhh, ne. Taip. NE.. Tai kaip?

Užsakymai ir informacija administratore@alytausteatras.lt arba tel. +370 626 400 82.
Spektaklis taip pat gali atvykti į Jūsų mokyklą ar kitą erdvę.

Projektas „Mažoji scena“

  „Jei nori nupiešti paukštį, tu privalai tapti paukščiu“

(iš japonų haiku) 

Mažoji scena 2016 – Alytaus miesto teatro edukacinis projektas skirtas pedagogams, edukatoriams bei smalsiems žmonėms. Norime sudominti kultūros dalykais, siekiame skatinti ir plėsti teatro metodų taikymą edukaciniame procese, kelti Alytaus regione dirbančių pedagogų kvalifikaciją ir prisidėti prie jauno žmogaus harmoningos asmenybės ugdymo.

Tikime, kad įvairūs teatro metodai ne tik sustiprina teigiamą savęs vertinimą, kūrybinių galių pajautimą, laisvą kalbėjimą geriau suvokiant savo išgyvenimus, svajones ir nuotaikas. Ji gali padėti tiek pedagogui tiek jaunam žmogui pažinti ir išreikšti save, lavina kūrybines galias, padeda ugdytis ir atsiskleisti gabumams, turtina emocinę patirtį.

Projektą sudarė trys mokymų sesijos:

Projekte dalyavavo daugiau nei 30 Alytaus mieste ir regione dirbančių pedagogų bei edukatorių. Džiaugiamės aktyviu dalyvavimu ir tikim, kad projektu metu gautos žinios, naujos patirtys padės kasdieniniame gyvenime ir profesinėje veikloje. Teatro metodų, įrankių pritaikymas leis atrasti naujų galimybių bei palengvis sunkų ir įtemptą pedagogo darbą.

Pasak lietuvių filosofo, eseisto A. Šliogerio „Šis pasaulis netobulas, ir tobulesnis būti  negali, bet mes privalome gyventi ir elgtis taip, tarsi jis galėtų būti kitoks”.  „Tegul mano žaidimas būna mano mokymasis, ir mano mokymasis – mano žaidimas.“ Johan Huizinga

Projektą iš dalies finansavo Alytaus miesto savivaldybė.

Projekto koordinatorė
Renta Petuškienė
vadyba@alytausteatras.lt

Kiti vykdyti projektai

„Geriausias būdas ką nors pasakyti yra tai padaryti.”

Jose Marti

2014 m. rugsėjo 22 – 27 d. Alytaus teatre buvo įgyvendinta edukacinė programa jaunimui „Mažoji scena”, kurią sudarė:

  • kūrybinių pamokų ciklas „Literatūros pamokos teatre”
  • kūrybinės dirbtuvės „Teatro praktika”
  • II-ojo Jaunųjų kūrėjų festivalis „Nebijok to, kas rimta”

Kūrybinėse dirbtuvėse „Teatro praktika” dalyvavo 60 mokinių ir jų mokytojai iš Alytaus miesto ir rajono mokyklų. Kartu su profesionaliais menininkais jaunimas kūrybingai mokėsi aktorystės su režisiere Agnė Dilyte, scenografijos su scenografe Neringa Keršulyte, šiuolaikinio šokio su choreografe Gita Strikyte ir muzikos kūrybos su kompozitoriumi Andriumi Abromavičiu.

Kūrybinių pamokų ciklas „Literatūros pamokos teatre” –  tai  teatro elementų panaudojimas mokymo procese, teatro kūrybos metodikų integravimas į lietuvių kalbos pamokas. Teatro režisierė kartu su mokyklos lietuvių kalbos pedagogais atrinko mokymosi temas ir sukurė pamokų ciklą. Pamokų metu užtikrinama gera kūrybinė atmosfera, stebimi kintantys ir naujai atsirandantys mokinių poreikiai, o nuotaika kuriama muzikos, apšvietimo, specifinės teatrinės butaforijos ir dekoracijų detalių pagalba. Kūrybinių pamokų ciklas į literatūrą mokiniams leido pažvelgti nauju kampu, plėtoti mokinių ryšį su teatru.

II-ojo Jaunųjų kūrėjų  festivalis „Nebijok to, kas rimta” tai eksperimentas, nauji meniniai ieškojimai, šiuolaikinio meno kalba ir ženklai. Šiuo festivaliu siekiame ugdyti spektaklių žiūrovą ir kūrėją, išsilavinusį, kritiškai, kūrybiškai mąstantį žmogų.