Projektu PPP „Žmonių galia partnerystėje“ tęsiamas ankstesnis pagrindinio partnerio Aktionstheater Pan.Optikum vykdytas projektas „Įvairovės galia“ („Power of diversity”). Tarptautinis bendradarbiavimas, kuriant aukšto lygio menines produkcijas (pasirodymus/spektaklius), suteikė gerosios patirties visiems projekto partneriams, o jo dalyviams-paaugliams – naujų karjeros ir studijų galimybių.

Remiantis šia patirtimi kilo mintis išplėsti bendradarbiavimą ne tik kokybės, bet ir kiekybės prasme: šį kartą net 104 paaugliai bei kūrybinės partnerių komandos iš 11 šalių (Ispanija, Portugalija, Kroatija, Rumunija, Vokietija, Danija, Italija, Čekija, D. Britanija, Latvija ir Lietuva) susijungs į vieną reikšmingą projektą. 2021-2024 m. jie sukurs 13 konkrečiai viešai erdvei skirtų kūrinių, kurių turinys bus apjungtas į pagrindinį, didįjį šokio spektaklį, vėliau pristatomą visose šalyse partnerėse.

Nuo 2018 m. su pagrindiniu partneriu bendradarbiaujantis Alytaus miesto teatras prie projekto prisijungė 2019 m. Pirmajame etape 2021 m. teatras Alytaus mieste organizuos jaunimo – projekto dalyvių – atranką. Gegužės-birželio mėn. į Alytų atvyks partneriai iš Loule miesto Portugalijoje ir drauge su atrinktais jaunais žmonėmis sukurs mažos apimties šokio spektaklį, kuris bus pristatomas Alytaus miesto dienų metu 2021 m. Vėliau šie 8 jaunuoliai keliaus į Grimsbio miestą Jungtinėje Karalystėje, kur kartu su to partnerio atrinktais 8 paaugliais kurs konkrečioms viešosioms erdvėms pritaikytą pasirodymą, kuris vėliau bus atliekamas per reikšmingą miestui ar partneriui renginį.

Antrajame projekto etape, nuo 2022 m. pradžios, bus kuriamas didysis šokio spektaklis, skirtas kelių tūkstančių žiūrovų auditorijai, kuris po premjeros Freiburge bus pristatomas įvairiuose partnerių festivaliuose. Spektaklis skirtas gastrolėms, tad pasibaigus projektui galės būti rodomas tarptautiniu mastu. Planuojama jog projekto vykdymo metu spektaklius matys daugiau nei 100 000 žiūrovų.

PPP projekto metu kuriami scenos meno kūriniai yra skirti unikalios viešosios erdvės socialiai aktualių klausimų atskleidimui. Kūrimo darbams pirmajame etape visi paaugliai veiks kaip bendraautoriai, t. y. jie pateiks idėjas, rezonuojančias savo asmeninį gyvenimą. Idėjos gali būti susijusios su visuomene, tarpusavio santykiais, ekologija ir kt. Kaip jungiamoji visų veiklų išraiškos forma pasirinktas hiphopas, kuris kartu yra ir miesto kultūros dalis, ir išreiškia fizinio judėjimo bei muzikos veiksmo turinį.

Per 4 projekto įgyvendinimo metus paaugliai turės galimybę net 10 savaičių kurti ir dalintis patirtimi kartu. Kiekvienas paauglys projekto metu keliaus mažiausiai į 4 skirtingas šalis. Pasinaudojant ilgamete tarptautinio darbo patirtimi bei įtraukiant daugiau žmonių, partneriai sukurs platesnės apimties tarptautinę bendradarbiavimo platformą, taip suteikiant projekto dalyviams dar didesnes karjeros galimybes.

Projekto metu bus kuriama, tobulinama ir pritaikoma auditorijų plėtros strategija, kuri bus naudinga panašių veiklų vykdytojams ir prieinama kaip el. knyga (2 kalbomis) visoms suinteresuotoms šalims. Sukurta interneto svetainė su diskusijų ir forumo puslapiu bei visos projekto eigos dokumentine medžiaga išliks internete mažiausiai 5 metus po projekto pabaigos; Nauja projektui sukurta muzika bus patalpinta projekto duomenų talpykloje, iš kurios bus galima nemokamai atsisiųsti mažiausiai 5 metus.

Šis žmonių tarpusavio bendradarbiavimo ir jaunimo mainų projektas atitinka paauglių bendravimo, susitikimų, mobilumo ir aktyvaus įsitraukimo į ES kontekstą poreikius. PPP projektas atveria vienodas paauglių ir kūrybinės komandos patirties ir gebėjimų mainų galimybes. Tarpusavio mainai suteikia galimybę paaugliams užmegzti profesinius ir asmeninius santykius tiek tarpusavyje, tiek su partnerių organizacijomis. Dėl intensyvaus prodiusavimo darbo vystosi naujos struktūros ir tinklai, formuojami meniniai darbiniai santykiai, kurie tęsiasi net ir pasibaigus projektui arba vystosi už projekto ribų, partneriams suteikiant pasirodymų ir rezidencijų galimybes.

Projektas į savo koncepciją integruos ir virtualią viešąją erdvę. Tuo tikslu naudojant specialiai sukurtą žaidimų ir virtualios realybės programėlę, PPP projektas padės įveikti spragą tarp virtualaus ir realaus pasaulio. Virtualus ryšys sukuriamas naudojant GPS bei atspindint kūrinių elementus skaitmeniniame miesto žemėlapyje siekiant, kad bet kur esantis jaunimas susidomėtų ir dalyvautų kartu su projekto dalyviais.

PLANUOJAMA TIKSLINĖ AUDITORIJA 2021 M. Mažojo šokio spektaklio pastatymo ir pristatymo metu: Alytaus miesto, rajono gyventojai, miesto svečiai, iš svetur į miestą grįžę gyventi tautiečiai. Spektakliu siekiame pritraukti ir įtraukti kuo didesnę auditorijos dalį, todėl jis orientuotas į visas socialines ir amžiaus grupes. Būsimo mažojo spektaklio Freiburge metu – vietos ir šalies gyventojai iš įvairių regionų.

PROJEKTO TIKSLAI:
– Atskleisti ir meno kūrinių pagalba pristatyti XXI a. socialines problemas, įtraukiant kuo daugiau jaunimo iš skirtingų socialinių sluoksnių.
– Praplėsti jaunimo karjeros galimybes, didinant ir skatinant tarptautinį mobilumą ir bendradarbiavimo galimybes.
– Gebėjimų, įgūdžių ir tarptautiškumo ir partnerystės stiprinimas, patirties mainai ES mastu, sukuriant tarptautinę platformą, praplečiant kūrinių kūrimo galimybes bei praturtinant teatro repertuarą.
– Praplėsti, padidinti ir pritraukti naują auditoriją, pritaikant projekto metu sukurtą naują auditorijos plėtros strategiją.
– Gatvės meno, teatro, šokio, skaitmeninių menų, ir nematerialiosios kultūros bendrasaveika.
– Naujų idėjų kūrimas ir realizavimas.
– Įstaigų galių stiprinimas ir identiteto kūrimas.

BENDRAS PROJEKTO BIUDŽETAS 1 990, 295 tūkst. eurų (Alytaus miesto teatro dalis –191, 905 tūkst. eurų)

Oficialus projekto puslapis: www.people-power-partnership.eu

OVACIJOS ŠOKĖJAMS: PROJEKTO SĖKMĖ

Tarptautinis lauko šokio spektaklis „ATSPINDŽIAI“ – vienas ryškiausių rudens renginių Alytuje, rugsėjį palydėjęs su trenksmu, ovacijomis ir minia kultūros gerbėjų. Paskutinį rugsėjo vakarą miesto širdį – Rotušės aikštę – užliejo judesio, muzikos, projekcijų ir šviesų dermė išskirtinėje unikalioje veidrodžių atspindžių scenoje. Skaityti daugiau.

PIRMIEJI  E U R O P O J E! JAU PENKTADIENĮ – UNIKALUS ŠOKIO SPEKTAKLIS!

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui „A T S P I N D Ž I A I“. Pirmasis turo po Europą pasirodymas rengiamas Lietuvos kultūros sostinėje 2022. Skaityti daugiau.

ŠOKIO KELIONĖ JAUNIMUI AR / IR DOVANA A L Y T U I?

Alytaus miesto teatras gyvena įspūdingo masto projektu, jauniems žmonės atveriančiu neįtikėtinų galimybių. Būti tarptautinio šokio ir teatro projekto „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) partneriu – ne tik garbė, bet ir proga augti, tobulėti, įgyti naujų patirčių. Skaityti daugiau.

TARPTAUTINIS LAUKO ŠOKIO SPEKTAKLIS „ATSPINDŽIAI“ – DOVANA ALYTAUS MIESTO GIMTADIENIUI

Alytui minint 440 metų gimtadienį, birželio 19 d., Rotušės aikštėje, vyks įspūdingas reginys. 22:30 val. miesto širdis pulsuos ypatinga energija. Miestiečiams ir miesto svečiams bus pristatytas tarptautinio projekto lauko šokio spektaklis „Atspindžiai“. Alytuje antrą savaitę intensyviai dirba tarptautinio projekto „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) kūrybinė komanda. Alytaus miesto teatras yra „Creative Europe“ projekto partneris, o Alytus – pirmas miestas, kuriame vyks tarptautinės kūrybinės komandos pasirodymas. Skaityti daugiau.

ATRINKTI DALYVIAI, ATSTOVAUSIANTYS MIESTĄ TARPTAUTINIAME ŠOKIO-TEATRO PROJEKTE „ŽMONIŲ GALIA PARTNERYSTĖJE“

Alytaus miesto teatro scena keletą dienų buvo virtusi ypatinga šokio aikštele. Čia vyko tarptautinio šokio ir teatro projekto „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) atrankos. Atrinkti 8 šokėjai kartu su Menų fabriko „Loftas“ suburta 8 žmonių komanda atstovaus Lietuvą 4 metus truksiančioje šokio-teatro kelionėje po įvairias šalis. Skaityti daugiau.

UNIKALI GALIMYBĖ! NEPRALEISK PROGOS – REGISTRUOKIS DABAR IR DALYVAUK TARPTAUTINIO PROJEKTO „PPP“ATRANKOJE!

Lietuva, Kroatija, Vokietija, Danija, Rumunija, Ispanija, Portugalija, Jungtinė Karalystė, Italija, Čekija, Latvija – tiek šalių dalyvauja šokio teatro projekte „Žmonių Galia Partnerystėje“ („People Power Partnership“). Jei tau 18 – 29 m., tu gali tapti vienu iš 104 jaunų žmonių ir dalyvauti projekto metu sukurtuose – 1 dideliame ir 13 mažų tarptautinių pasirodymų ir festivalių įvairiose šalyse. Skaityti daugiau.

UNIKALI GALIMYBĖ! NEPRALEISK PROGOS – REGISTRUOKIS DABAR IR DALYVAUK TARPTAUTINIO PROJEKTO „PPP“ATRANKOJE!

Jei esi 18 – 29 metų amžiaus ir šokis tavo aistra NEPRALEISK PROGOS – REGISTRUOKIS dabar ir dalyvauk ATRANKOJE!
Tavęs laukia nepamirštama patirtis tarptautiniame šokio-teatro projekte Žmonių Galia Partnerystėje“ („People Power Partnership“).
Kelionės po įvairias šalis, tarptautiniai pasirodymai Europos festivaliuose, kūrybiškas augimas ir tobulėjimas bei naujos bičiulystės.
Daugiau apie tai, kaip tapti šio projekto dalimi: https://bit.ly/2KGUrYE ir https://www.people-power-partnership.eu

Klauskite el.paštu  pppalytus@gmail.com arba telefonu:+37065081648

Norint tapti šios kūrybiškos komandos dalimi tereikia nufilmuoti jūsų atsakymus anglų kalba į keletą žemiau nurodytų klausimų ir iki vasario 20 d. atsiųsti el. paštu per wetransfer.com platformą el. paštu: info@people-power-partnership.eu arba Whatsapp +49 151 2263 9283. 

Klausimai:

  1. In which dance style or dance surrounding do you feel the most comfortable, the most home?
  2. What could be challenging for you in dance or the choreography work?
  3. What are your skills in dancing and in behaviour, like character traits that you bring into the group and the team?
  4. What do you expect and what are your important aims to reach with this project?
  5. What could be difficult for you regarding our project?