Tarptautinis lauko šokio spektaklis „ATSPINDŽIAI“ – dovana Alytaus miesto gimtadieniui

Alytui minint 440 metų gimtadienį, birželio 19 d., Rotušės aikštėje, vyks įspūdingas reginys.  22:30 val. miesto širdis pulsuos ypatinga energija. Miestiečiams ir miesto svečiams bus pristatytas tarptautinio projekto lauko šokio spektaklis „Atspindžiai“.

Alytuje antrą savaitę intensyviai dirba tarptautinio projekto „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) kūrybinė komanda. Alytaus miesto teatras yra „Creative Europe“ projekto partneris, o Alytus pirmas miestas, kuriame vyks tarptautinės kūrybinės komandos pasirodymas.

„Džiaugiamės dalyvaudami programoje „Kūrybiška Europa“. Tai yra didelės galimybės ir didelis  laimėjimas Alytaus miesto teatrui“, – sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė, primindama, kad tai pati didžiausia europinė projektinio finansavimo programa kultūrai, o pakliūti į ją ir tapti vienu iš partnerių – didelė garbė, atsakomybė ir vertinga patirtis.

Dalyvavimas šiame projekte atneša naudą ne tik teatrui, bet ir miestui. Iš viso projektas jungia 11 šalių, tad žinia apie Alytų sklinda jau dabar.

Lietuva – Portugalija – Vokietija – Didžioji Britanija

Dalis tarptautinio projekto dalyvių iš Portugalijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos  Alytų aplankė pirmą kartą. Nors karantino sąlygos neleidžia aktyviai judėti, tačiau žalias miestas svečius žavi.

O repeticijos Alytaus miesto teatro salėje vyksta labai intensyviai ir čia gimstantis pasirodymas – dovana miestui gimtadienio proga.

„Esu nustebusi ir laiminga, kad procesas vyksta labai sklandžiai. Dirbame produktyviai. Alytus – pirmasis miestas, kurio gyventojai pamatys projekto metu sukurtą šokio spektaklį“, – mintimis dalijasi projekto kūrybos vadovė  Luka Fritsch iš Vokietijos. Kartu su ja pasirodymą kuria choreografas Kevin Albancando (Vokietija), šviesų ir garso režisierius  Aaron Güthlin (Vokietija) bei projekto kuratorė Katie Burse (Didžioji Britanija).

Trupėje šoka projekto partneriai iš Portugalijos Loule miesto bei Lietuvos komanda, tarp kurių ir Alytaus miesto teatro aktorė Eglė Kordiukovaitė. Jai šokis visada buvo labai artimas ir mielas, ir , kaip pati sako, „kuriuo kartais, lengviau nei žodžiais, išreikšti jausmus“.

Anot kūrybos vadovės L. Fritsch, šio projekto trupės nariai labai įvairaus amžiaus ir patirties. Jauniausiam 17, vyriausiam 32 metai. Trupėje šoka ir profesionalai, ir žmonės, kurių gyvenime šokis yra hobis. Skirtingos patirtys ir galimybės leidžia ne tik tobulėti, bet ir sukurti neįtikėtinus dalykus, tai nuspalvina projektą dar įvairesnėmis spalvomis ir leidžia atsiskleisti kiekvieno gebėjimams. Trupės dalyvių „miksas“ persipina, o trupės nariams labai naudinga pamatyti skirtingą kolegų lygį ir pasisemti patirties. „Tai puiki galimybė kiekvienam!“, – sako L. Fritsch.


Repeticijų akimirkos (nuotr. Alytaus miesto teatro)

Ką pamatysite jūs?

Vasaros vakaro tamsa, garsas, šviesos, judesys, energija, choreografija – viskas susilies viename.

Šeštadienį, birželio 19 d.,  22:30 val. kai nusileis saulė, Rotušės aikštę užlies prožektorių šviesa, pasklis muzika ir prasmingi žodžiai. Vaizdo projekcijos, veidrodžiai  –  težadina smalsumą ateiti.

„Kiekvienas galės mėgautis: vieniems tai bus žavus ir vizualus renginys, kitiems, mėgstantiems ieškoti, – galimybė atrasti prasmę vaizdo, garso, žodžio harmonijoje“, – lengvą pasirodymo paslapties šydą praskleidžia Luka Fritsch.

Šis Alytaus miesto teatro ir „Creative Europe“  tarptautinis projektas „People Power Partnership“ („Žmonių galia partnerystėje“) tęsis ketverius metus. Kitais metais alytiškiai bus pakviesti į dar didesnį renginį, kuriame, be kūrybinės komandos, savo jėgas apjungs keturių šalių šokėjai.

O dabar sakome – iki pasimatymo Rotušės aikštėje, birželio 19 d. 22:30 val.

Su gimtadieniu, Alytau!

Daugiau apie projektą www.alytausteatras.lt ir Instagrame @ppp_alytus.

Naujausi įrašai