Spektaklis patiems mažiausiems teatro žiūrovams „Ku ku kur tu?“ kviečia į premjerą

Jeigu jūsų namuose auga mažylis, jo jau laukia pirmoji pažintis su Alytaus miesto teatru. Pirmojo teatro istorijoje spektaklio kūdikiams premjera įvyks birželio 5 d. 11 ir 13 valandomis.

Tapo įprasta, kad Alytaus miesto teatre dirba Lietuvos ir pasaulio režisieriai. Šįkart žinoma aktorė ir režisierė Gintarė Latvėnaitė-Glušajeva kuria nuostabų teatrinį pasaulį patiems mažiausiems nuo 2 mėnesių iki 2 metų žiūrovams.

Kūrybinės pertraukėlės metu pakalbinome režisierę.

Teatriniai susitikimai su mažaisiais žiūrovais jums puikiai pažįstami.  Sako, vaikams kurti sunku, nes jie drąsiai reiškia savo emocijas, jų nevaidina. Kas Jus atvedė iki kūrybos ir spektaklių patiems mažiausiems, dažnai net nemokantiems kalbėti, žiūrovams?

Kai aš pati auginau savo vaikus, tokių dalykų visai nebuvo, tad su mažyliais išeiti į spektaklį kūdikiams buvo tiesiog neįmanoma. Tad, aš ir neturėjau, kur išeiti (šypsosi). O noras kurti vaikams atkeliavo dar iš vaikystės –  nuo mažumės vaidinau savo kiemo draugams, kurdama jiems pačius įvairiausius spektaklius.

O dabar – aš noriu tai daryti, nes matau didžiulę prasmę ir pastebiu, kad  tam labai mažam žmogui teatras ir kūryba padeda greičiau augti, padeda greičiau vystytis.

Spektaklyje „Ku ku kur tu?“, kurį pamatys Alytaus žiūrovai, susijungia ir vaizdas, ir  garsas, ir kvapas. Patys svarbiausi žmogaus pojūčiai bus paliesti ir suaktyvinti. O tai labai svarbu –  tai ir yra žmogaus visuma: mes jaučiam, girdim, užuodžiam, liečiam.


Režisierė Gintarė Latvėnaite-Glušajeva

Suaugusieji labai dažnai būna savo atžalų „tramdytojai“, o šis spektaklis, regis, bus toks, kuriame vaikai galės veikti, ką nori, o tėveliai ar seneliai..?

…o tėveliai ar seneliai galės pailsėti. Tiksliau – viena akis ilsėsis, o kita stebės kūdikį, kad mažylis būtų saugus, neišropotų iš spektaklio erdvės. Suaugusieji kartu mėgausis garsu, vaizdu ir  savo vaiku, kuris laisvai judės erdvėje, bus šalia aktorių ir pats juo taps.

Kviečiu ir noriu, kad būtų būtent taip, nes tokiems mažiems vaikams pats svarbiausiai dalykas, kad jie gali judėti erdvėje, kitaip jie spektaklio ir nesupranta. Mažyliai juk turi viską liesti, jie turi veikti kartu jaukioje, saugioje erdvėje. Tėvelius kviečiu „paleisti“ savo vaikus, jais pasitikėti ir mėgautis. Daugeliui mažylių tai bus pirmas apsilankymas teatre, tad suaugusieji turi žinoti ir suprasti, kad vaikai gali elgtis visai kitaip, nei namuose. Galimos pačios įvairiausios mažylių reakcijos, gali net ašara nuriedėti… bet, kai viskas prasidės…mažyliai pradės viską „siurbti“ į save. Jie juk tokie žingeidūs ir gali tiek daug! Belieka suaugusiems pasiruošti ir  pakloti pasitikėjimo pagrindus.

Beje, teatro aktoriai taip pat ruošiasi artimam kontaktui su žiūrovais, jie puikiai žino, kad bus liečiami, kad susitiks žvilgsniai su mažaisiais smalsuoliais ir drąsiai mokosi į tai nuoširdžiai reaguoti.

Teatras – puiki erdvė tokiems šiltiems ir pozityviems susitikimams, o jų prasmė labai didelė!

Spektaklio pavadinimas  „Ku ku kur tu?“ – tai tarsi aliuzija į vaikų pirmąsias kalbos užuomazgas, gegutės kukavimo atgarsis, paieškos ir atradimai dar nepažintų dalykų…

Taip ir yra. Juk gyvenimo pradžioje, besimokydami ištarti žodį, mažyliai „guguoja“, o žaidimas „Kur tu?“ tai ir pirmas linksmas žaidimas su mažyliu namuose, kurį jie mielai žaidžia, kai pasislepiame ir staiga atsirandame. O tada juk ir gimsta atradimai…

 Alytaus mieste statote pirmąjį spektaklį. Kaip vyksta kūrybinis repeticijų darbas?

Nuostabiai. Aš manau, kad kuriasi labai gražūs dalykai. Aktoriai laisvėja, rimsta, taip gera į juos žiūrėti ir klausyti, kaip jie puikiai dainuoja. Tai bus gražus muzikinis atmosferinis spektaklis, pilnas ramybės.

Bilietus į premjerą „Ku ku kur tu?“ galima įsigyti teatro kasoje. Vienas bilietas (10 eurų) galioja suaugusiam ir vaikui iki 2 metų. Vyresniam broliukui ar sesutei – bilieto kaina 4 eurai.

Interviu su režisiere Gintare Latvėnaite-Glušajeva:

 Iki pasimatymo Alytaus miesto teatre!

Nuotraukos – repeticijų akimirką fiksavo režisierė Gintarė Latvėnaitė-Glušajeva

Naujausi įrašai