VII Tarptautinis teatro vaikams ir jaunimui ASITEŽO festivalis „JĖGA/COOL!“ Alytuje

Balandžio 24-29 dienomis Alytaus mieste bei apskrityje vyks VII-asis Tarptautinis ASITEŽO teatrų festivalis vaikams ir jaunimui JĖGA/COOL! Kiekvieną kartą festivalis rengiamas vis kitame Lietuvos mieste. Šiemet jis džiugins Pietų Lietuvos regiono vaikus. Šiame regione tarptautinis ASITEŽO festivalis vyks pirmą kartą, ir tai bus puiki proga supažindinti gyventojus ir svečius su aktualiausia Lietuvos ir užsienio teatrų produkcija vaikams ir jaunimui.

Festivalio programa sudaryta iš Lietuvos ir užsienio teatrų spektaklių, atrinktų konkurso būdu. Joje– penkios užsienio trupės ir šešiolika Lietuvos teatro kolektyvų. Festivalio užsienio programoje pakviestos dalyvauti teatro organizacijos pristato įvairią tematiką ir žanrus nuo interaktyvaus judesio spektaklio iki patyriminių ekskursijų ir šiuolaikinio cirko, gvildenančių įvairias temas, susijusias su socialine atsakomybe ir priklausomybe, įtraukumu ir atskirtimi, ekologija, karo ir krizių padariniais žmogiškumui. Festivalyje pakviestos pasirodyti: trupė iš Ukrainos „Art Dim“ su interaktyviu judesio spektakliu „Smėlis ir vanduo“, DSCHUNGEL WIEN trupė iš Austrijos su šokio spektakliu „Spalvotas“, Nodar Dumbadze valstybinis jaunimo teatras su lėlių teatro spektakliu „Musė ir skruzdėlė“, Eksperimentinė laisvoji scena iš Kroatijos su naujojo cirko ir šokio spektakliu „Iš kokios tu planetos“, STILL trupė iš Kipro su dramos spektakliu „Ramiai!“ Lietuvių teatro trupės festivalio žiūrovams siūlo dar įvairesnę žanrinę teatro gamą – nuo šokio spektaklių kūdikiams iki dokumentinio teatro paaugliams. Festivalyje dalyvauja išskirtinius spektaklius vaikams ir jaunimui kuriantys Stalo teatras, šokio teatras “Dansema”, Kauno valstybinis lėlių teatras, Kelmės mažasis teatras, Alytaus miesto teatras ir Alytaus lėlių teatras “Aitvaras”, Klaipėdos klounados studija “Dulidu”, Loretos Vaskovos teatras, Juozo Miltinio dramos teatras, Panevėžio Teatras „Menas”, Kauno miesto kamerinis teatras, “No Shoes” teatras ir kiti.

 

Festivalio metu vaikai, jaunimas, tėveliai, pedagogai, scenos meno profesionalai kviečiami dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse..Objektų teatro meistrė režisierė Saulė Degutytė įtraukiose kūrybinėse dirbtuvėse „Prieik arčiau“ primins, kaip paprastomis priemonėmis sukurti nepaprastą veiksmą, o paauglius į dokumentinio teatro kūrybines dirbtuves kviečia pedagogas, aktorius ir dramaturgas Raimondas Klezys. Svečiai iš Kroatijos dalinsis patirtimi scenos judesio dirbtuvėse „Kūno judėjimo galios ir jų pažinimas”, o scenos profesionalus kvies ukrainiečių menininkių seminaras  „Teatras gelbėja“, diskutuosiantis apie žmogiškumo išlaikymą ir teatrą karo sąlygomis bei Peter  Mancher (Danija)  pozityviu ir atviru požiūriu grindžiamos diskusijos „Įvertinantis pokalbis“, atskleidžiančios kaip pagarbiai analizuoti savo ir kitų meninius sprendimus ir idėjas.

Festivalio metu vyks NORDIC- BALTIC ASSITEJ network susitikimas, kuriame laukiama atstovų iš  Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos bei Danijos.

Siekiant aktualizuoti festivalį nacionaliniu lygiu bus teikiama ASITEŽO premija nusipelniusiems Lietuvos scenos meno profesionalams, kuriantiems vaikams ir jaunimui. Ši premija bus teikiama trečią kartą.

 

Naujausi įrašai