Teatralizuoti geriausių pjesių skaitymai žiūrovų laukia mažojoje teatro salėje

Jubiliejinis X tarptautinis teatrų festivalis COM•MEDIA artėja link uždarymo ceremonijos ir geriausiųjų paskelbimo. O šį šeštadienį, lapkričio 27 d., visus, mylinčius žodį kviečia neatskiriama festivalio dalimi tapęs ir žiūrovų itin pamėgtas respublikinis dramaturgų konkursas bei teatralizuoti skaitymai.

Respublikinis dramaturgų konkursas šiemet jau septintąjį kartą pakvietė kuriančius žmones būti jo dalimi ir pristatyti savo kūrybą, kuri ateityje gali atgimti teatro scenoje.

Vertinimo komisijai, kurioje šiemet dirba ir ne pirmus metus jai vadovauja dramaturgas, libretistas, eseistas Herkus Kunčius, teatrologė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė bei režisierius Albertas Vidžiūnas, teko perskaityti dvidešimt konkursui pateiktų kūrinių, atkeliavusių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Kaip sako dramaturgų konkurso koordinatorė Alma Purvinytė: „Kiekvienais metais, komisija, vertindama kūrinius, nežino kas jų autorius, išlaikomas autorystės konfidencialumas“.

Taigi, šiemet komisijos sprendimu į geriausių  penketuką pateko: Vaidoto Žitkaus pjesė „Be komentarų arba VšĮ „Nokoments“,  Kristinos Kulinič pjesė „Fan Fiction“, Paulinos Pukytės pjesė „Sauja sniego/Sniego sauja/Sauja Sniego,  Remigijaus Baltrušaičio pjesė „Moteris su praeitim“, Virgilijaus Veršulio pjesė „Svarbiausioji repeticija“.

Dramaturgų diena ir šių geriausių pjesių skaitymai, kuriuos rengia Alytaus miesto teatro aktoriai, – tai fantastiška kūrybos vakaras, įtraukiantis žiūrovus, tampančius kūrybinės improvizacijos dalimi.

Vakaro metu komisija paskelbs I – III vietų pjeses-nugalėtojas. Jų autoriams bus įteiktos festivalių rėmėjų dovanos ir piniginiai prizai. O publikos prizas bus įteiktas jai labiausiai patikusios pjesės autoriui/-ei.

Dėmesio!  Siekdami, kad žiūrovai turėtų daugiau erdvės ir jaustųsi saugiai bei patogiai, šiemet teatralizuotus geriausių pjesių skaitymus  perkėlėme į mažąją Alytaus miesto teatro salę. Skaitymų pradžia 16 valandą.  Primename, kad būtina turėti galimybių pasą

Spalvingas teatriniais įvykiai lapkritis pirmadienį, lapkričio 29 d. 18 val., pakvies į tarptautinio teatrų festivalio COM•MEDIA uždarymo vakarą. Jo metu bus paskelbti festivalio geriausieji:  geriausias spektaklis, geriausias režisierius, geriausias aktorius, geriausia aktorė, geriausias vaikų programos COM•@ spektaklis, geriausias naktinių teatrinių įvykių sesijos COM•MOON•A spektaklis. Publikos prizas bus įteiktas jūsų, mieli žiūrovai, išrinktam spektakliui. Festivalio uždarymo vakare taip pat sužinosime, kuris teatrinis plakatas šiemet pelnė nugalėtojo vardą.

Mes jūsų labai pasiilgom ir visuomet laukiame teatre!

Festivalį iš dalies finansuoja

Naujausi įrašai