„AMERICAN DREAM“

Spektaklis pagal Eptono Sinklerio romaną „Džiunglės“
Režisierius ir scenovaizdžio idėjos autorius: Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius: An­ta­nas Ja­sen­ka
Scenos judesio konsultantė: Giedrė Kalinauskienė
Vaidina: Vidas Vaškius, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas, Eglė Juškaitė, Ona Gudaitytė, Vaidas Praspaliauskas, Andra Kavaliauskaitė
Trukmė: 1 val. 10 min.
Premjera: 2015 m. balandžio 14 d.
Bilietai: 6 €.
  • mokiniams, studentams, senjorams, neįgaliesiems – 50 % nuolaida.
  • klubo Žalia nariams ir su gausių šeimų kortele – 50 % nuolaida.
  • galioja Alytaus miesto teatro, dovanusala.lt ir geradovana.lt dovanų kuponai.

Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

,,American dream“– spektaklis pagal Upton Sinclair 1906 m. parašytą apysaką ,,The Jungle“ („Džiunglės“). Ameriką sukrėtęs romanas vaizduoja XX a. pradžios emigrantų gyvenimą Čikagoje. Čikagos skerdyklų kompleksai, kuriuose dirbo 30 000 darbininkų, vien savo apimtimi jau buvo reiškinys, o socialine prasme– visiškai savita terpė: uždara, įbauginta bendruomenė, priversta besąlygiškai paklusti darbdaviams ir viršininkams, kurioje virė aistros ir niekšybės.

Skerdyklose, kuriose, anot autoriaus, nesunaudojamas tik kiaulės žviegimas, dirba ir kabinasi į gyvenimą pagrindinis veikėjas Jurgis Rutkus. Jo šeimos išlikimo pastangos, kai  vardan to ,,gero“ gyvenimo į apyvartą leidžiamos visos vertybės, ir po  šimto  metų yra aktualios, nes emigravimo tempai ir mąstai yra bauginantys.

Spektaklio laukas– dvilypis. Pirmasis apima XX amžiaus pradžios lietuvių emigrantų šeimos istoriją, antrasis– šiuolaikinių emigrantų Amerikoje realijas. Tai tarsi tiltas, kurio abiejose pusėse stovi tokių pačių tikslų siekiantys, ta pačia kalba kalbantys, tų pačių silpnybių ir dorybių turintys lietuviai. Abu laukai lygiaverčiai, jų dialogas konfliktiškas, kartais komiškas,  kartais labai sentimentalus ar liūdnas. Šis spektaklis– tarsi Rūpintojėlio kelionė per šimtmečio emigracijos istoriją.