Metų geriausiems įteikti „Teatrakmeniai“

Atvėrus teatro duris ir sugrįžus žiūrovui, Alytaus miesto teatre įteikti „Teatrakmeniai“. Tradiciją juos teikti minint tarptautinę teatro dieną koreguoja pandemija, tad šiemet ceremonija surengta po premjerinio spektaklio „Ivona, Burgundijos princesė“, kurį sukūrė režisierius Szabo K. Istvan. Dar neatslūgus spektaklio emocijoms žiūrovai buvo pakviesti tapti gražių apdovanojimų dalimi.

Šiemet „Teatrakmeniai“ įteikti šeštąjį kartą. Už kūrybinius meninius pasiekimus bei kitą svarų indėlį į teatro gyvenimą įnešantį darbą kasmet jais pagerbiami du per metus labiausiai nusipelnę darbuotojai.

Šių metų nugalėtus paskelbė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

„Esame laimingi, kad jau galime susitikti su žiūrovu ir jausti jį. Laukėme šio momento, norėdami pradžiuginti ne tik premjeriniu spektakliu, bet ir kartu su jumis pasidžiaugti šių metų „Teatrakmenių“ laimėtojais. Kasmet juos išrenka specialiai sudaryta komisija, vadovaudamasi apdovanojimų nuostatais,  juos įteikia praėjusių metų „Teatrakmenių“ savininkai, o sukuria vis kitas menininkas. Šiemet „Teatrakmenių“ autorius juvelyras Arnas Lukšys“, – kalbėjo teatro vadovė.

Pirmasis apdovanojimas už monospektaklio „9.18“ sukūrimą,  įtaigius pagrindinius Marytės ir Ledi Makbet vaidmenis spektakliuose „Marytė“ (rež. S. Zhyrkov ) ir „Makbetas (rež. P. Tsikolia) , reikšmingus kūrybinius sumanymus, inicijuotus  nuotolinius aktorių autorinius vakarus  „SuARTėjimai“,  svarius ir svarbius darbus, kuriant Alytaus miesto teatro įvaizdį, „Teatrakmenis“ įteiktas režisierei, aktorei , teatro meno vadovei Andrai Kavaliauskaitei.  Tai jau antrasis „Teatrakmenis“ menininkės rankose.


„Teatrakmeniai“ 2021 m. Andra Kavaliauskaitė ir Inesa Pilvelytė ©Misko.Mote

“Man kiekvienas apdovanojimas, padėka, apkabinimas, jeigu tai nuoširdu ir tikra, – ypatingas ir brangus. Neretai nesijaučiu jų verta, bet… jeigu jie yra, vadinasi, kažkas vyksta teisinga linkme ir už tuos mažus, bet ypatingus ženklus, paglostymus esu labai dėkinga. Jie gal ir nesuteikia jėgų, bet sustiprina ir paskatina nesustoti. Ir šį apdovanojimą priimu net ne už sezone nuveiktus darbus, kurie matosi, bet tuos, kurių nematyti. Ir ši padėka ne tik man, paaugliams, kurie priimė mane, kaip artimą, suaugusiems, kurie patikėjo ir vis dar tiki ir tiems, kurie nori kartu keliauti toliau. Kartu. Kad ir kas ką besakytų. Stiprybė – bendrystėje. Tai didelė laimė. Ir ji turi vardą: suARTėjimai.”

Antrasis „Teatrakmenis“ už kūrybingą, kruopštų, atsakingą darbą pakeliant spektaklių įgarsinimo kokybę į aukštesnį lygį ir garsą „apgyvendinant“ įvairiose teatro erdvėse, už kitų itin svarbių teatrui ir miestui  renginių „Alytaus miesto apdovanojimai“, „Namai suARTina“, „Matyti galima … tik širdimi“ įgarsinimo kokybę, už sėkmingą muzikos sukūrimą teatriniam eskizui „Svetimas“(rež. T. Pukys)  įteiktas garso režisieriui Justinui Raudoniui.

„Man tai labai netikėta ir vertinga visomis prasmėmis. Rodos, dažnai iš pirmo žvilgsnio nepastebimas darbas apdovanojamas kolegų pagarba ir pasitikėjimu. Pagarbos apdovanojimą  – tą man ir simbolizuoja „Teatrakmenis“.


„Teatrakmeniai“ 2021 m.  Justinas Raudonis ©Misko.Mote

Šių metų laimėtojai papildo „Teatrakmenių“ savininkų būrį.

2016 m.  skulptoriaus Manto Kazakevičiaus sukurti darbai buvo įteikti aktoriui, režisieriui Jonui Gaižauskui ir šviesų operatoriui Vytautui Skruibiui.

2017 m. skulptoriaus Audriaus Janušonio autoriniai kūriniai įteikti režisierei ir aktorių trupės vadovei Andrai Kavaliauskaitei bei tuometinei Alytaus teatro direktorės pavaduotojai Laurai Našlėnaitei.

2018 m. Mindaugo Jakučionio kurti apdovanojimai įteikti aktorei Eglei Juškaitei ir direktorės pavaduotojui Tomui Kunčinui. Specialus apdovanojimas įteiktas Alytaus miesto teatro direktorei Inesai Pilvelytei už visą kartu su  teatru nueitą kelią.

2019 m. jauno menininko skulptoriaus Manto Janušonio darbais apdovanotas charizmatiškasis aktorius Vaidas Praspaliauskas ir Alytaus miesto teatro vyriausioji buhalterė Dalė Levulienė.

2020 m. kalvių Andriaus Liaukaus ir Tomo Stravinsko sukurti suasmeninti apdovanojimai įteikti direktorės pavaduotojai Vidai Grišmanauskienei bei profesionalių vizualizacijų autoriui Aliui Mikelioniui.

Atėję į teatrą žiūrovai didžiojoje galerijoje gali pamatyti „Teatrakmenių“ sieną. Tiesa, pastaraisiais metai pradėjome garsiai kalbėti, kad tik sienos jau nepakanka, visai neblogai būtų sukurti „Teatrakmenių“ alėją.

Teatro durys, mieli žiūrovai, jums visada plačiai atvertos!


Po spektaklio „Ivona, Burgundijos princesė“ ©Misko.Mote

Informaciją apie spektaklius ir renginius visada rasite www.alytausteatras.lt , socialiniame tinkle Facebook ir Instragram.

Naujausi įrašai