KINO KABLYJE – apie iš naujo svetur kuriamus gyvenimus

KINO KABLYJE – apie iš naujo svetur kuriamus gyvenimus

Nepalankių, o neretai ir tragiškų, politinių, ekonominių, klimato kaitos aplinkybių verčiami žmonės vis dažniau pasiryžta savo gyvenimus iš naujo pradėti svetur. Šias įvairias likimų trajektorijas empatiškai geba atvaizduoti kinas.

Balandžio 14 d. 18 val. Alytaus kino klubas KINO KABLYS kviečia į trumpametražių filmų programos apie migraciją „Kai susitinka istorijos III“ peržiūrą ir diskusiją.

Nemokamo renginio kino teatre „Dainava“ metu bus rodomi keturi trumpametražiai filmai, pasakojantys jautrias ir įkvepiančias istorijas žmonių, kurie išdrįso naujam etapui, kupinam nežinomybės bei ieškojimo to, kas tau artima.

Programą pristato lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su menų agentūra „ARTSCAPE“. Programos trukmė: 73 min.

PROGRAMA:

Paskutinis kvietimas | Last Call
Režisierius: Hajni Kis
vaidybinis, 2018, 27 min.
Vengrija

Aniko Karpati – 61-eri. Tai jos paskutinė diena Budapešte. Ji viliasi, kad jos laukia geresnis gyvenimas su dukros šeima užsienyje, bet pirmiausia turi užbaigti visus reikalus, vis dar siejančius ją su Vengrija. Anika tarsi pametusi galvą blaškosi po miestą, bet įtemptos dienos pabaigoje jai visgi tenka pasverti tai, kas jos laukia ir tai, ką ji palieka.

FILMO ANONSAS: https://vimeo.com/284487515

Bambirak | Bambirak
Režisierius: Zamarin Wahdat
vaidybinis, 2017, 14 min.
Vokietija

Aštuonmetė Kati iš Afganistano pasislepia tėvo krovininiame autobusiuke, todėl Farukui tenka rimta užduotis: neišsižadėti vienišo tėvo pareigų ir kartu išlaikyti savo pirmąjį darbo vietą naujoje šalyje.

FILMO ANONSAS: https://www.youtube.com/watch?v=01Pk3huYnmU

Prie pietų stalo neverkiama | No Crying at the Dinner Table
Režisierius: Carol Nguyen
vaidybinis, 2019, 16 min.
Kanada

Kino filmų kūrėja Carol Nguyen, kalbinanti savo šeimos narius, meistriškai kuria  mociškai sudėtingą ir skrupulingai sudėliotą portretą: kartų traumos, sielvartas ir paslaptys. Šioje katarsį sukeliančioje dokumentikoje kalbama apie tai, kas liko neišsakyta.

FILMO ANONSAS: https://www.youtube.com/watch?v=1A8nThapC1g

Jūrų arkliukas | Seahorse
Režisierius: Nele Dehnenkamp
dokumentinis, 2020, 16 min.
Vokietija, Gabonas

Plaukimo trenere dirbanti Hanan puikiai supranta vaikus, kurie bijo vandens. Kai filmo protagonistė vaikystėje kartu su šeima bėgo iš Irako, jiems kertant Viduržemio jūrą į guminę valtį ėmė plūsti vanduo. Tuo metu Hanan dar nemokėjo plaukti… Šiandien mergina lydi savo mažąjį broliuką į plaukimo pamokas ir yra tvirtai pasiryžusi jam padėti įveikti vandens baimę, atsiradusią dėl kadaise patirtos traumos.

FILMO ANONSAS: https://www.youtube.com/watch?v=XsSmxiPsbiQ

Šis Alytaus kino klubo KINO KABLYS renginys – Kultūros dienos Alytuje programos dalis, kurioje taip pat jūsų lauks Ukrainos palaikymo koncertas Peremoha.lt, akcija „Kultūros dramblys neša TAIKĄ“, legendinių bardų ir ansamblio „Lietuva“ koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“ bei tapytojo, ikonografo Raimondo Navakausko ikonografijų parodos (iš Kristinos Dorofėjos ikonų kolekcijos) atidarymas. Kviečiame švęsti kartu, nes #KultūraSujungia.

Plačiau: alytus2022.lt/renginys/kulturos-diena-alytuje/

Alytaus kino klubo KINO KABLYS informacija

Naujausi įrašai