Kartu su Žaliosios gatvės sakuromis Alytuje sužydės ir Japoniška kultūra

Gražioje Žaliojoje gatvėje jau skleidžiasi japoniškos vyšnios –  sakuros. Šiemet kartu su jomis pražys ir Tekančios saulės šalies kultūros žiedai. Čia balandžio 22-23 dienomis vyks sakurų žydėjimo šventė „Kaip žydėjimas vyšnios…“.

 „Žaliosios gatvės sakurų alėja pasipildys naujai pasodintais medeliais, o ant esamų, skambant Alytaus muzikos mokyklos jaunųjų muzikų atliekamiems kūriniams, nutūps  moksleivių sukurtos origami gervelės su norais“, – renginio akcentus atskleidžia japoniškos kultūros žinovas ir puoselėtojas Kęstutis Ptakauskas. „Tikriausiai ir jūs žinote japonų legendą, kad žmogus, išlankstęs 1000 origami gervių, gali sugalvoti vieną norą, kuris būtinai išsipildys. Šiemet tas noras tebūna – TAIKA“.

Pirmą kartą Alytuje turėsime unikalią galimybę pamatyti tradicinę japonų šintoizmo šventyklėlę Mikoshi, tarnaujančią kaip transporto priemonė dievybėms, o vėjo ir žiedų kvapo dvelksme skambės Japonijos kompozitoriaus Atsuhiko Gondai kūryba bei akimirkos ir begalybės poezija – haiku.

Improvizuotoje gamtos fotostudijoje bus galima įsiamžinti su tradiciniu japonų rūbu – kimono, pasivaišinti specialia japoniška arbata, stebėti, kaip formuojami bonsai medeliai ir tiesiog mėgautis maloniu buvimu. Savo dalyvavimu miestą ir šventę pagerbs Japonijos ambasadorius J.E. Ozaki Tetsu.

Prasidėjus gegužei, kai minėsime Mamos dieną, visų lauks dar vienas japoniškos kultūros pažinimo perlas – tradicinio japonų šokio ir muzikos spektaklis.

Unikalus programos „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“  mažasis festivalis, kuruojamas  Kęstučio Ptakausko, asociacijos „Japoniškas sodas Alytuje“ bei Alytaus miesto teatro, viliamasi, bus ypatinga pradžia, vedanti į tradicinį kasmetinį kultūrų sintezės ir pažinimo laiką, Žaliosios gatvės gyvastį, pamėgtą mūsų miesto žmonių ir atvykstančių svečių.

Sakurų žydėjimo šventės „Kaip žydėjimas vyšnios…“ PROGRAMA:

Balandžio 22 d.(penktadienis)                                                               
12–13 val. 
Origami gervelių lankstymas ir kabinimas, norų užrašymas
Alytaus muzikos mokyklos mokinių muzikinės kompozicijos
Alytaus miesto sakuros sodinimas

Balandžio 23 d. (šeštadienis)          
10–13 val.
Japonijos ambasadoriaus sveikinimas miestui
Sakurų sodinimo ceremonija
Ai Wa Ki Do, dziudo klubų pasirodymai
Šintoizmo šventyklos Mikoši pristatymas
Haiku – akimirkos ir begalybės poezijos – skaitymas
Arbatos gėrimo ceremonija
Bonsai formavimo kūrybinės dirbtuvės
13 val.
Fotosesija su kimono „Geišos pasivaikščiojimas sakurų alėjoje“
Vardų rašymas japoniškai
Japoniškos arbatos ragavimas
14 val.         
„Pavasario koncertas“. Japonijos kompozitoriaus Atsuhiko Gondai kūryba. Griežia Augusta Jusionytė su kvartetu

Gegužės 1 d. (sekmadienis)    
13 val. Alytaus miesto teatre
Dovana Mamoms – ypatingas tradicinio Japonijos šokio ir muzikos spektaklis. Atlieka Tokyo Hanasaki Jiutamai grupė

FM 99 pokalbis su K. Ptakausku:

Naujausi įrašai