Kalėdinė PREMJERA: spektaklis vaikams „Grybų taika“

Šie metai Alytaus miesto teatrui iš tiesų išskirtiniai, todėl ir šių pabaiga – su šypsena, džiugesiu ir laukimu. Antrąją Kalėdų dieną mažųjų teatro mylėtojų laukia PREMJERA – koncertinė programa „Grybų taika“ vaikams, sukurta pagal literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus vieną populiariausių kūrinių – eiliuotą poemą „Grybų karas“.

„Kurti vaikams yra didžiulis stebuklas, džiaugsmas, ten daug šviesos, šilumos, todėl kuriant vaikams ir pats bent maža dalele tampi šviesesnis. Koncerto/spektaklio metu mes visą laiką dainuojame, tai mūsų komandai šis tas naujo. Mes labai laukiame susitikimo su vaikais, norime su jumis kalbėtis“, – sako spektaklio režisierė Andra Kavaliauskaitė.

P R E M J E R A jau gruodžio 26-ąją dieną – antrąją Kalėdų dieną. 11 val. spektaklyje bilietų nėra, tačiau dar turite progą įsigyti bilietą į antrąjį spektaklį tą pačią dieną 13 val.

„Labai džiugina, jog į premjerą vietų jau nebėra ir antrajame spektaklyje taip pat liko nedaug. Norime atiduoti viską, ką galime, kuomet bendrauji su vaikais ir kai nėra ketvirtosios sienos įvyksta nuostabūs mainai“, – su nekantrumu premjeros laukia režisierė.

Koncerte/spektaklyje šįkart grybai nusprendė kalbėti ne apie karą, o apie taiką, atsidavimą, pasiaukojimą ir meilę artimui, namams, žemei bei savo kalbai, atsargiai atskleidžiant, kokią žalą gali padaryti sekimas tuštybe, arogancija ir egoizmu. Ši istorija įvyko prieš daugybę metų, bet grybai ją lig šiol atsimena, tai jų – šaknyse. Jie davė pažadą šią istoriją perduoti iš kartos į kartą, kad niekas niekada nepamirštų: žemei – nereikia karo. Širdžiai – nereikia karo. Mums reikia meilės ir galimybės gyventi be baimės, kuriant pasaulį tokį, kuriame gyventi būtų ramu, saugu ir gera.

„Kuomet stebėjau spektaklio peržiūrą, pirmąsias minutes pajutau visą kūną apimantį virpulį. Kažkokį ypatingą jausmą. Ir taip, tai buvo šviesus džiaugsmas – aš džiaugiausi ir didžiavausi mūsų teatru, jog jis su pačiais mažiausiais kalba tokiomis temomis, būtent su jais turime kalbėti, kokia svarbi mums visiems yra taika, gražūs tarpusavio santykiai, pagarba, bendradarbiavimas“, – pasakoja Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šiai antrina ir A. Kavaliauskaitė: „Taika prasideda nuo mūsų pačių, nuo šeimos, draugų, ne tik globaliai. Nelikime akli ir kurti vienas kitam ir tam, kuris galbūt yra svetimas, bet jam mūsų labai reikia.“

B I L I E T Ą  Į S I G Y T I galite čia: https://kakava.ltrenginys/grybu-taika/4392/8561

***

Spektaklio uždangą praskleidus…

 

„Rytas. Kelmutė, kaip ir kiekvieną dieną, žadina savo vaikus ir klausosi dešimties per naktį jų susapnuotų sapnų… Lepšis kviečia rūką, kad šis pagaliau sugrįžtų ir leistų užbaigti genialų šedevrą – jo autoportretą. Kazlėkas ruošiasi dideliam įvykiui – savo miško arbatinės atidarymui. Bobausis renka nuo pušų ryto lašus naujam kvapui sukurti. Vilkas ir Lūšis kaitindamiesi saulėje svajoja, kur šiais metais švęsti savo gimtadienius, Umėdėlė ruošiasi vestuvėms, ir niekas nė neįtaria, kad netrukus po visą mišką pasklis žinia, pakeisianti visų gyvenimus: grybai šaukiami į mūšį. Stoja tyla, o su ja ateina klausimas: ką dabar daryti?“

Naujausi įrašai