Lietuvos operos tenoras Tomas Pavilionis koncertuoja geriausiai publikai

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, pagrindinis teatro tenoras Tomas Pavilionis ir dirigentas maestro Martynas Staškus su kameriniu orkestru visus alytiškius kviečia  į šventinį italų klasikos ir neapolietiškų romansų koncertą „Įsimylėjęs kareivis“. Romantinės meilės dainos skambės Alytaus miesto teatre balandžio 13 d.

“Šis naujas tenoras, gebantis išdainuoti itin aukštas natas, turintis stiprų švarų balsą, yra kylanti operos žvaigždė Lietuvos klasikinės muzikos padangėje“, – pristato Tomą operos profesionalai.

Tenoras T. Pavilionis džiaugiasi koncertų gausa šį pavasarį. Prieš pat koncertą Alytuje jis buvo pakviestas dainuoti tolimajame Krasnojarske (Sibiras). Šio miesto Operos ir baleto teatre jis dainavo Lenskio partiją P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Krasnojarske jis taip pat dainavo žymios rusų operos dainininkės J. Obrazcovos vardo festivalio gala koncerte su žymiausiomis rusų operos žvaigždėmis.

Tomas vertina tokią publiką, kuri jo laukia, ir tiki, kad būtent tokia yra ir Alytaus miesto publika. Atlikėjas alytiškiams pažįstamas kaip populiarios vaikinų grupės „elFuego“ narys,  todėl džiaugiasi gerbėjų palaikymu ir jo naujame – operos dainininko – amplua.

Tomas Pavilionis(3)

Operos solistas Tomas Pavilionis (organizatorių nuotr.)

Pastaruosius kelerius metus tenoras stiprina savo, kaip operos solisto, pozicijas – žinių ir meistriškumo semiasi įvairiuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose bei pas geriausius italų vokalo pedagoguss Paolo de Napoli, Vincenzo Manno, nuo 2016 m. stažuojasi pas prof. R. Sadnik. Prieš pat koncertą Lietuvoje Tomas stažuosis Vienoje.

Teatre žavusis Tomas Pavilionis atlieka nuostabias tenoro – įsimylėjusio vyro – partijas žymiosiose italų operose – Alfredo G. Verdi operoje “La Traviata”, Rodolfo G.Puccini “La bohème”, grafo Almavivos G. Rossini operoje “Sevilijos kirpėjas” („Il barbiere di Siviglia“) bei kitus įsimintinus vaidmenis.

Vos pradėjęs dainuoti operos ir baleto teatre Vilniuje, 2015 m. atlikėjas buvo įvertintas „Operos vilties“ apdovanojimu. T. Pavilionis kviečiamas dainuoti įvairiuose klasikinės muzikos projektuose, bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvos orkestrais, muzikiniais teatrais, koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje (JAV, Pietų Korėja, Kinija, Europa). 2016 m. įrašė kompaktinę plokštelę  G.Verdi operą „Rigoletas“ su Kauno miesto simfoniniu orkestru (KMSO) bei pasaulinėmis operos žvaigždėmis Dmitri Chvorostovsky, Nadine Sierra, Francesco Demuro, Oksana Volkova, Andrea Mastroni.

Koncerto scenos partneris – žinomas Lietuvos ir pasaulio dirigentas Martynas Staškus. Maestro randa savą, dirigento, kalbą su kiekvienu atlikėju ir kiekvienu orkestru. „Man svarbu, kad atlikėjas nesirūpintų tuo, kas jam groja ir akompanuoja, kad mes nebūtume kliūtis. Dirigento užduotis yra taip sutelkti muzikantus,  taip juos apjungti, kad ryškiausias būtų solistas. Svarbu perteikti klausytojui muziką taip, kad jis suprastų, pagautų muzikos ir solisto emocijas“,- teigia M. Staškus.

Staškui diriguojant dainavo pasaulinio garso solistai V. Noreika, I. Milkevičiūtė, V. Juozapaitis, V. Urmana, E. Montvidas, B. Maisuradzė, griežė G. Kremeris, skambino K. Broja, A. Paley’us ir kt.

Koncerto „Įsimylėjęs kareivis“ daina tokiu pačiu pavadinimu yra apie I-ojo pasaulinio Martynas_Staskus_judesyskaro kareivį, kuris kariaudamas prisimena savo mylimąją. Nors apdainuojamas kareivio liūdesys, daina yra pakili ir optimistinė, tai tikras himnas gyvenimui, meilei ir džiaugsmui. Ne veltui, kaip himną, ją naudoja vienas Neapolio futbolo klubas. Šį nuostabų neapolietišką kūrinį atliko ir žymusis italų tenoras Andrea Bocelli koncerte Romos Koliziejuje.

Koncerte taip pat skambės romantinės italų klasikinės dainos, gerai pažįstamos Lietuvos bei pa
saulio klasikinės muzikos gerbėjams – „O sole mio“ (O saule mano), „Santa Lucia“, „Un amore cosi grande“ (Meilė tokia didelė), „Mattinata“ (Rytas) ir kitos. Kelias programos dainas Tomas atliks italų ir lietuvių kalbomis.

Bilietus verta įsigyti Alytaus teatro kasoje ir bilietai.lt portale:

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/isimylejes-kareivis-neapolietiski-romansai-tenoras-tomas-pavilionis-dirigentas-martynas-staskus-kamerinis-orkestras-211181

 

Naujausi įrašai