Į Alytų atvyksta JAV sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras

Balandžio 28 d. 18 val. Alytaus miesto teatre koncertuos visame pasaulyje garsūs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras. Nemokamo koncerto metu miesto gyventojams ir svečiams bus pristatytas platus JAV sausumos pajėgų orkestro ir choro repertuaras, kuriame skambės tiek klasikinių ir šiuolaikinių žanrų muzikos garsai. Viešnagės Alytuje metu orkestro pučiamųjų instrumentų kvinteto nariai susitiks su miesto gimnazistais.

Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje orkestras ir choras yra įsikūrę Sembacho bazėje Vokietijoje. Tai yra trečia didžiausia JAV kariuomenės muzikinė organizacija ir žinomiausias JAV kariuomenės muzikos ambasadorius Europoje. Orkestrą, įsteigtą 1940 m., sudaro koncertiniai kolektyvai, kurių visi 65 nariai yra profesionalūs muzikantai. Orkestre yra iškilmių muzikos ansamblis, džiazo bei diksilendo grupės, moderni varinių pučiamųjų roko grupė ir klasikiniai kamerinės muzikos ansambliai. Orkestro partneris – JAV sausumos pajėgų Europoje choras buvo įkurtas 1963 m., siekiant muzikiniais pasirodymais pakelti kariūnų ūpą. Netrukus jo pagalba užsimezgė kultūriniai ir žmogiškieji saitai tarp Europoje įsikūrusios amerikiečių bendruomenės ir įvairių Europos šalių gyventojų.

Koncertą Alytuje organizuoja JAV ambasada Lietuvoje kartu su partneriais – Alytaus miesto teatru ir Alytaus miesto savivaldybe.

JAV sausumos pajėgų Europoje orkestro ir choro pasirodymas Alytuje  – balandžio 28. 18 val., Alytaus miesto teatre, Rotušės a. 2. Įėjimas nemokamas (nemokamus kvietimus galite gauti teatro kasoje).

Daugiau informacijos apie JAV sausumos pajėgų Europoje orkestrą ir chorą – https://www.eur.army.mil/band/default.htm

Naujausi įrašai