Alytaus teatro PREMJERA jaunimui – aštri socialinė drama, išryškinanti šiuolaikinės šeimos problemas

Kiekvienas iš mūsų ankščiau ar vėliau susiduria su tuo, kas kasdieninėje kalboje vadinama ,,ne vaikų žaidimais“. Naujausioje Alytaus teatro premjeroje tai virsta aštria socialine drama, išryškinančia šiuolaikinės šeimos problemas. Jaunimui skirtas spektaklis savyje talpina ir tėvų-vaikų santykių, ir jaunimo tarpusavio bendravimo aktualijas. Socialinis groteskas, koks skausminga bebūtų, yra būtinas, juk jaunas žmogus ypatingai jautriai reaguoja į aktualias, abejingumo, apsileidimo, skurdo ir girtuoklystės temas.

Spektaklis „(Ne)vaikų žaidimai‟ – tai atviras diskusijų laukas apie tai, ką mes kasdien stebime ir skaitome, kaip tai veikia mūsų mąstymą ir elgesį. Iš esmės, šis spektaklis yra tiltas jaunojo žiūrovo link, kad jis leistųsi į diskusiją temomis, kurios neišvengiamai jį supa visu savo aštrumu, aktualumu ir (ne)kūrybiškumu. Tokiu būdu Herkaus Kunčiaus ir Alberto Vidžiūno bendras darbas tampa atsvara dabartinei pedagogikai, kuri orientuota į žinias ir pasiekimus, o ne į kritiškos asmenybės ugdymą. Spektaklio erdvė – daugiabutis ir aplink jį vykstantys ,,(ne)vaikų žaidimai:

…motina sprendžia kryžiažodžius # tėvas beria keiksmažodžius # virtualūs žmogeliukai žaidžia karą # šunys loja ant savo šeimininkų # šeimininkai dresuoja savo vaikus # pastarieji bendrauja tik su savo bendraamžiais ir bando žaisti visai nevaikiškus žaidimus…

Scenografiją ir kostiumus spektakliui kuria Artūras Šimonis, muziką – Antanas Jasenka. Vaidina  Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Andra Kavaliauskaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis.

Bilietai – 8 €; moksleiviams – 4 €. Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel.: (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Naujausi įrašai