„Turizmo ir kultūros tiltai“: Alytaus miesto teatre pristatoma jau trečio projekto metu sukurto spektaklio premjera

Alytaus miesto teatras įgyvendina Europos kaimynystės priemonės projektą „Turizmo ir kultūros tiltai“. Projekto tikslas yra plėtoti kultūrinį turizmą, skatinti žmones keliauti, susipažinti su vietos kultūra, lankyti meno įstaigas, dalyvauti renginiuose, susitikimuose, šventėse.

Projekte numatytos įvairios veiklos, kurių didžioji dalis jau įvyko. „Scenos meno mokykloje“ meistriškumą kėlė Alytaus miesto teatro aktoriai, scenos šviesų specialistai, garso režisieriai, videotechnikai. Teatro trupės nariams buvo sudarytos sąlygos mokytis iš geriausių savo srities specialistų. „Scenos meno mokykloje“ savo patirtimis ir profesinėmis žiniomis su aktoriais dalijosi srities profesionalai: scenos kalbos subtilybes, balso svarbą aktorystėje ir gebėjimą jį valdyti scenoje atskleidė pedagogė, lektorė, Rusų dramos teatro direktorė, LMTA  dėstytoja Olga Polevikova, scenos judesio dirbtuves vedė choreografas, šokėjas, VDU scenos judesio dėstytojas Marius Pinigis, o teatrinių improvizacijų paslaptimis dalijosi aktorius, režisierius, improvizacijų virtuozas Kirilas Glušajevas.


Scenos meno mokykla. Teatrinės improvizacijos lektorius Kirilas Glušajevas ©Miško Motė

Savo profesionalumo paslaptimis su garso, šviesos, vaizdo technikais dalijosi garso režisierius Laurynas Milinis, šviesų dailininkas Darius Malinauskas, apie vaizdo galimybes scenoje bei kultūros produktų reklamoje  pasakojo lektorius Alius Mikelionis, o lazerių galimybes scenoje pristatė Gintautas Stonys.

Dėl pandemijos mokymai vyko nuotoliniu būdu, tai suteikė puikią galimybę jauniesiems scenos meno mylėtojams, Alytaus miesto teatro studijos „Taškas“ aktoriams, prisijungti prie teatro aktorių ir kartu semtis patirties.

Daug dėmesio projekto metu skirta Alytaus miesto teatro 30-mečiui paminėti: surengta nuotraukų paroda, teatro istorija ir su ja susijusių žmonių mintys užfiksuotos knygoje „Alytaus miesto teatras“. Joje – du šimtai puslapių, gausybė fotografijų, teatro žmonių pasakojimai ir prisiminimai tų, kurie visada buvo šalia teatro, prisidėjo kuriant jo istoriją. Šioje knygoje susijungė teatro istorija ir dabartis. Taip pat sukurtas filmas „AMT. Augti, mylint teatrą“, menantis gražiausias ir reikšmingiausias teatro gyvenimo akimirkas. Praėjęs kūrimosi, vystymosi, išgyvenimo, įsitvirtinimo etapus, Alytaus miesto teatras drąsiai žengia į ateitį, nebijodamas svajoti, o svajones įgyvendinti.


Nuotraukų paroda ©Miško Motė

Įgyvendinant projektą, Alytaus miesto teatro repertuaras pasipildė ir naujais spektakliais. Spektaklį „Ivona, Burgundijos princesė“ sukūrė režisierius iš Vengrijos Szabo K. Istvan. Galimybė pasikviesti žinomą režisierių bei jo kūrybinę komandą iš Rumunijos – kompozitorių Cári Tibor, choreografę Baczó Tünde atsirado Alytaus miesto teatrui laimėjus projektą „Turizmo ir kultūros tiltai“.

Spektaklis taip pat paruoštas gastrolėms, dėl projekto pasirūpinta titrais ir jiems reikalinga įranga.

Spektaklis „Ivona, Burgundijos princesė“ (rež. Szabo K. Istvan) ©D.Matvejev

Spektaklį „Broliai ir seserys“ taip pat sukūrė vienas ryškiausių Lietuvos režisierių Kirilas Glušajevas. Abu šiuos spektaklius jau pamėgo žiūrovai, o projektas suteikė galimybę juos pamatyti nemokamai.

Kūrybinės laboratorijos ir jose sukurti sceniniai eskizai – dar viena jau įgyvendinta projekto veikla.

„Rinkdamiesi kūrybinės laboratorijos temą, nusprendėme paanalizuoti teatrą vaikams“, – pasakoja Alytaus miesto teatro direktorė, projekto koordinatorė Inesa Pilvelytė.

Sceninį eskizą pagal A. A.Milne „Mikę Pūkuotuką“ sukūrė režisierius Arvydas Viktoras Lebeliūnas. Kūdikių teatro paslaptimis ir atradimais su aktoriais dalijosi režisierė ir aktorė Gintarė Latvėnaitė.  Jos eskizo „Ku ku kur tu?“ dramaturginė medžiaga taip pat gimė laboratorijos metu. Aktoriams tai buvo pažintis su tokio žanro teatru, kuris Europoje gyvuoja jau beveik keturis dešimtmečius. Kaip pastebėjo režisierė, „neturėjome tikslo sukurti galutinį produktą, tad užduotys buvo lanksčios, koks ir turi būti įvairiapusis aktorius – dainuojantis, šokantis, pastebintis, įtaigus“.


Kūrybinė laboratorija ©Miško Motė

„Bene didžiausias iššūkis, kurį patyrėme įgyvendindami projektą, yra tas pats, kuris palietė ir visą pasaulį. Tai – pandemija. Ribojimai privertė keisti veiklų formatus – mokymus, kūrybines dirbtuves, repeticijas teko kelti į nuotolį. Nepaisant to, viską, kas buvo sumanyta, pavyko įgyvendinti. Gavome tikrai labai daug naujų naudingų patirčių, kūrybinių ir vadybinių – tai pirmas toks didelis europinis projektas, kurį įgyvendiname teatre“, – sako projekto koordinatorė I.Pilvelytė.

Projektas „Turizmo ir kultūros tiltai“ turėtų būti užbaigtas gegužės mėnesį. Iki tol dar numatyta įgyvendinti keletą veiklų, surengti stovyklą jaunimui, kuri bus organizuojama su Jotvingių gimnazijos teatro studijos „Taškas“ moksleiviais.

„Per šiuos metus projekto rėmuose jau buvo sukurti du nauji vizualūs, patrauklūs spektakliai. Europinės lėšos leido tai padaryti, galėjome įgyvendinti platesnes svajones, ko paprastai negalime padaryti tik su turimu biudžetu. Iki projekto pabaigos bus sukurtas ir trečiasis spektaklis – Jurgio Kunčino „Tūla“, kurį režisuos Albertas Vidžiūnas“, – sako projekto Lietuvoje koordinatorė.

Projektas „Turizmo ir kultūros tiltai“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojama Europos Sąjungos. Programos  finansuojama suma Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR.. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai