Solidarumo iniciatyva „Lietuvos teatrai – Ukrainos teatralams“

Rusijos karas Ukrainoje krečia visą pasaulį. Karo pabėgėliai, moterys vaikai, priimami Alytuje. Ukrainos vyrai – liko ginti savo žemę. Kultūros žmonės, save dalinę žiūrovams, šiandien jau yra kariai.

Palaikydamas kūrėjus, Alytaus miesto teatras kviečia prisijungti prie solidarumo iniciatyvos „Lietuvos teatrai – Ukrainos teatralams“. Sekmadienį, kovo 6 d., 18 val. teatre bus rodomas ukrainiečių režisieriaus Stas Zhyrhov spektaklis „Marytė“ bei susitikimas su režisieriaus šeima.

 „Sunkiausia, kai tavo artimieji ne kartu, kai nežinai ar juos pamatysi. Turime apsijungti, padėti vieni kitiems. Dabar darysiu viską, kad palaikyčiau kultūros veikėjus, likusius Ukrainoje“, – su ašaromis kalba režisieriaus žmona Kijevo „Golden gates“ teatro vadovė Ksenia Romashenko, kartu su sūnumi jau pasiekusi Alytų.

Visos už spektaklį surinktos lėšos bus paaukotos Ukrainos teatralams.

Kaip sako Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė  „Labai kviečiame palaikyti šią iniciatyvą ir įsigyti bilietą į spektaklį, pakvieti kitus tai padaryti. Patikėkite, tai taip svarbu Ukrainos menininkams, kurių ginklas – kultūra, atimtas iš jų ir visų žmonių gyvenimo“.

Prisijungti prie solidarumo iniciatyvos kviečiami ir kiti Lietuvos teatrai. Palaikomas nuolatinis ryšys su Ukrainos menininkais ir kūrėjais, sudaromi  jų sąrašai ir konkrečios pagalbos poreikis.

Bilietai į spektaklį „Marytė“ parduodami teatro kasoje ir tiketa.lt

Naujausi įrašai