„Tegyvuoja komedija!” mirė. Tegyvuoja „COM.MEDIA“

In Articles

Gyvenimas modernybėje reiškia pokyčius, o globalizacija lemia tai, kad tie pokyčiai išplinta į visas gyvenimo sferas. Kultūros sritis kaip ir visos kitos yra priversta į tai reaguoti. Žinoma, toji reakcija gali būti visokia, svarbu, kad ji būtų. Alytaus miesto teatras jau ne vienerius metus rengia komedijų festivalį, tad ir nauji planai dėliojami taip, kad išlaikytume pačią komedijos kryptį ir atsivertume naujiems vėjams Lietuvos teatre. Jų dabartinėje scenoje yra tikrai daug, tad leidžiamės į naują kelionę kartu su naujais vardais ir su nauja bure.

Šių metų lapkritį vyksiantis šeštasis teatrų festivalis Alytuje Tarptautinės teatro dienos išvakarėse ištikimiems žiūrovams prisistato „COMžMEDIA“ vardu ir kviečia kartu paminėti šią šventę. Kovo 26 dieną Alytuje viešės svečias iš Varšuvos. Adam Walny – vienas žinomiausių šiuolaikinio lėlių teatro Lenkijoje kūrėjų, Walny Teatr teatro įkūrėjas ir režisierius – Alytaus teatre ves kūrybines dirbtuvės. Vakaro programą 18 valandą pradėsime „Teatrakmenių“ įteikimo teatro darbuotojams ceremonija, po kurios Walny-teatr pristatys spektaklį „HAMLETAS“ (rež. Adam Walny). Tai išskirtinė proga išvysti autorine  povandeninių marijonečių technika sukurtą spektaklį pagal gerai žinomą kūrinį.

Taigi šiemet mūsų festivalis atsinaujina ir atsijaunina, nusimeta senus kailinius, o kartu su jais ir seną pavadinimo formą ,,Tegyvuoja Komedija!“. Nuo šių metų būsime teatrų festivalis Alytuje COM•MEDIA. Kartu su jaunu lietuvišku teatru reaguoja į naujus gyvenimo iššūkius. Neveltui šalia pagrindinės programos bus smarkiai išplėtota klubinė veikla – turėsim vieną ilgą vakarą, o tiksliau teatrinę naktį „COM•MOON•A“, skirtą jaunajam teatro žiūrovui. Tai viena svarbesnių festivalio naujienų. Čia norime peržengti įprastus teatro rėmus, čia keliausim anapus komedijos žanro. Šioje vietoje festivalio apmatai smarkiai išsikreips – matysime Artūro Areimos teatro, Atviro Rato, Apeirono teatro, Bad Rabbits, Menų spaustuvės pastatymus. Tiesa, pagrindinėje programoje taip pat dominuos jaunos kūrėjų pavardės: tas pats Areima, Ignatavičius, Klimaitė, Krasilnikovaitė, Ramašauskas, Stundžytė, šalia jų  – brandūs režisieriai Atkočiūnas, Padegimas, Jaras ir kt.

Džiugu tai, kad Lietuvos teatruose šiemet užderėjo komedijai artimų spektaklių, tad festivalio aruodas prisipildė gana greitai. Taigi, šiemet festivalis išplečia savo ribas, pristatydamas Dainavos kraštui naujus vardus ir reiškinius. Tikimės, kad festivalis COM•MEDIA 2017 taps svarbiu Alytaus miesto kultūrinio gyvenimo akcentu, atras savo nišą Lietuvos teatrinio gyvenimo padangėje, sieks būti modernios komedijos forpostu festivalių kultūroje bei jaunojo žiūrovo akyse.

Naujausi įrašai