Režisieriaus P. Gaidžio gerbėjams lyrinė komedija ,,Kalėdos Kupjelų namuose“

Komedijų festivalis šiais metais pristatys kelis tipiškus šio žanro kūrinius, kurie pradžiugins tikrus šios tradicijos gerbėjus: tai ir satyrinis farsas ,,Vardan tos, ir lyrinė komedija ,,Kalėdos Kupjelų namuose, ir tragikomedija ,,Bedalis ir labdarys. Jei dar minėsime ir festivalio uždaryme pasirodančią folklorinę pankoratoriją ,,Tamošius Bekepuris“, tai dauguma grynųjų komedijų šiemet sudarys tautinės dramaturgijos spektakliai.

Šičia norisi išskirti režisieriaus Povilo Gaidžio pastatymą pagal italų dramaturgo Eduardo De Filippo pjesę ,,Kalėdos Kupjelų namuose“. Pjesė parašyta praeito amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pradžioje neapolietiška tarme, netrukus išgarsėjusi visoje Italijoje ir Europoje. Itališkas De Filippo koloritas – labai gyvenimiškas. Kartais grubus, kartais graudus, dažnai komiškas ir visada spalvingas. Jose puikiai sudera viskas – groteskas, lyrika, gilus psichologizmas ir taiklūs pastebėjimai, o viską vainikuoja sodrus neapolietiškas humoras.

Lukas Kupjelas – paprastas neapolietis, nedidelės spaustuvės darbuotojas, šeimos galva. Su šeima, tiesą sakant, nelabai kas: žmona nuolat burba, sūnus – ne tik lepūnėlis, bet dar ir vagišius. Dukra, ištekėjusi už verslininko, įsimylėjo kitą ir žada su juo pabėgti. Lyg negana to, po namus dar slankioja viskuo nepatenkintas Luko brolis, neturintis kur gyventi. Lukas jau nebeturi vilčių suvaldyti savo griūvantį nedidelį pasaulėlį. Jam dabar svarbiausia – kaip ir kasmet sumeistrauti Kalėdų prakartėlę, mažytę grožio ir harmonijos salelę. Tačiau panašu, kad grožis ir harmonija terūpi tik jam vienam… Na, ir seniems Gaidžio teatro gerbėjams…

Klaipėdiečių dviejų dalių – dviejų valandų komediją žiūrovai pamatys lapkričio 16 d., 18 val.

Naujausi įrašai