TEATRŲ DRAUGYSTĖ: DABAR IR ATEITYJE

Suskaičiuoti, kiek draugų turi Alytaus miesto teatras – neįmanoma. Tai ir jūs, mieli žiūrovai, ir rėmėjai, ir bendraminčiai, kurie kuria teatre ir netgi – dovanoja savo spektaklius alytiškiams. Vieną jų ką tik padovanojo kaimynai iš Lenkijos – Balstogės dramos teatras drauge su ukrainiečių aktorėmis iš Kyjivo Kairiojo Dniepro Kranto Akademinis Dramos ir Komedijos Teatro („Left Bank Theatre“).

 

„Pažintis su Balstogės teatru prasidėjo dar 2014-ais metais, kuomet jie svečiavosi teatrų festivalyje ir parodė spektaklį „Revizorius“. Dabartinis direktorius kaip tik vaidino tame spektaklyje, na, o šiemet draugystė atsinaujino. Šiemet mes dalyvavome jų festivalyje ir pristatėme spektaklį „Marytė“. Labai džiaugiamės, jog jie atvyko pas mus ir atvežė savo spektaklį „Invazija“, kurį režisavo Tamara Trunova, kuri jau greitai kurs spektaklį ir mūsų teatre. Dar vienas lietuviškas akcentas spektaklyje „Invazija“ – spektaklio dailininkas yra Artūras Šimonis, su kuriuo ilgus metus bendradarbiauja mūsų teatras. Graži teatrų draugystė dovanoja puikius dalykus miestui, žiūrovams – ir ateityje planuojame bendrus projektus. Profesionalus Balstogės dramos teatras pats artimiausias kaimyninėje šalyje, todėl ir mūsų bendradarbiavimas išties artimas“,– apie draugystę su kaimyniniu teatru pasakoja Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Spektaklis „Invazija“ gimė projekto „Kryptis Ukraina“ metu, finansuotas Kultūros ir Tautos Paveldo Ministerijos bei Palenkės Vaivadijos. Projekto partneriai: Kyjivo Kairiojo Dniepro Kranto Akademinis Dramos ir Komedijos Teatras („Left Bank Theatre“) ir Alytaus Miesto Teatras.

Pjesės autorė Malina Prześluga – talentinga dramaturgė, Gdynės dramaturgijos premijos laureatė. Spektaklio režisierė iš Kyjivo Tamara Trunova į spektaklį įtraukė tiek lenkų, tiek ukrainiečių aktores.

Alytuje viešintys teatralai atviri, būti čia, Alytuje, jiems gera: „Šis projektas mums labai svarbus, ilgai planuotas. Mes esame labai laimingi, jog galėjome būti čia, Lietuvoje, tai mūsų antras kartas šiame teatre, kuomet galėjome pristatyti save. Žinoma, tarptautinė partnerystė dovanoja neįkainojamą patirtį dirbti su ukrainiečių aktorėmis. Šis spektaklis tarsi parodo tikrą gyvenimą scenoje, tai simboliška, tai aktualu, mes kalbame apie dalykus, kurie yra vos už keliasdešimt kilometrų nuo mūsų. Kalbėti apie karą ir kas yra aplink jį, apie žmones, kurie to nenusipelnė – labai jautru“, – sakė Alytuje viešėjusi Balstogės dramos teatro direktoriaus pavaduota Martyna Faustyna Zaniewska.

 

Sakome nuoširdų AČIŪ mūsų partneriams iš Lenkijos ir Ukrainos.

Naujausi įrašai