Spektaklis „American dream“ pasakoja lietuvių emigrantų istoriją

Paskutinį kartą šį sezoną Alytaus miesto teatras gegužės 9 dieną 18 val. kvečiam pamatyti spektaklį „American dream“ pagal Uptono Sinclairo apysaką „Džiunglės“.

Spektaklis „American dream“ pasakoja apie lietuvių emigrantų gyvenimą, praėjusiame amžiuje išvykusių laimės ieškoti į Ameriką. Režisierius Albertas Vidžiūnas sako emigraciją pažįstantis iš asmeninio ir artimųjų gyvenimo.

Kuriant spektaklį, pasirinktas vienos lietuvių emigrantų šeimos epas. Pagrindinis veikėjas Jurgis Rutkus, jo žmona ir į pasaulį besirengiantis ateiti kūdikis yra spektaklio ašis. Kaip klostosi šeimos maitintojo gyvenimas skerdykloje, kurioje jis dirba? Anot autoriaus, Čikagos skerdyklos socialine prasme buvo savita terpė, getas, kuriame virė aistros ir niekšybės, nesunaudojamas jose buvo tik kiaulių žviegimas.

Alytaus miesto teatro spektaklis „American dream“

Nepaisant to, kad spektaklis įkvėptas beveik šimtmečio senumo įvykių, tema aktuali ir šiandien. Žmonės kasdien išvyksta svetur tikėdamiesi geresnio gyvenimo, tačiau ne visada tai pavyksta pasiekti.

Spektaklio laukas – dvilypis. Pirmasis atskleidžia dvidešimtojo amžiaus pradžios lietuvių emigrantų šeimos istoriją, antrasis – šiuolaikinių emigrantų Amerikoje realijas. Visa tai galima įvardinti, tarsi tai būtų tiltas, kurio abejose pusėse stovi tų pačių tikslų siekiantys, ta pačia kalba kalbantys lietuviai“, – pasakoja režisierius A. Vidžiūnas.

Spektaklį „American dream“ yra matę ir įvertinę Lietuvos žiūrovai bei JAV gyvenantys lietuviai, Alytaus miesto teatro trupei viešint Čikagoje.

Alytaus miesto teatro spektaklis „American dream“

 

Naujausi įrašai