„SCENOS MENO MOKYKLA“- FANTASTIŠKŲ PATIRČIŲ IR PROFESINIO TOBULĖJIMO LAIKAS

Savaitė fantastiškų patirčių ir profesinio tobulėjimo dozė. Taip Alytaus miesto teatro surengtą „Scenos meno mokyklą“ apibūdina kūrybiniuose mokymuose dalyvavę Alytaus miesto teatro darbuotojai.

„Scenos meno mokykla“ buvo pirmoji, atvėrusi tarptautinio projekto „Tiesiame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ veiklų duris, – sako šio projekto vietos koordinatorė Inesa Pilvelytė.

Šioje meistriškumo mokykloje savo gebėjimus ir kvalifikaciją kėlė Alytaus miesto teatro, partnerių, Kaliningrado regiono jaunimo teatro „Мolodyozhnyj”, trupės, scenos šviesų ir garso specialistai. Kadangi Sovetsko kolegos dėl koronaviruso mokymuose dalyvavo nuotoliniu būdu, galimybė tobulėti kartu su Alytaus teatro trupe buvo suteikta  miesto teatrinių studijų jaunimui.

Savo patirtimis ir profesinėmis žiniomis su aktoriais dalijosi srities profesionalai: scenos kalbos subtilybes, balso svarbą aktorystėje ir gebėjimą jį valdyti scenoje atskleidė pedagogė, lektorė, Rusų dramos teatro direktorė, LMTA  dėstytoja Olga Polevikova, scenos judesio dirbtuves vedė choreografas, šokėjas, VDU scenos judesio dėstytojas Marius Pinigis, o teatrinių improvizacijų paslaptimis dalijosi aktorius, režisierius, improvizacijų virtuozas Kirilas Glušajevas.Scenos meno mokykla. Teatrinės improvizacijos. Lektorius Kirilas Glušajevas. ©Miško Motė

„Kiekvienas aktorius iš kūrybinės mokyklos išsinešė savus įspūdžius, kūrybinių emocijų ir atradimų nestigo“, – mintimis dalijosi teatro meno vadovė Andra Kavaliauskaitė. „Dar kartą įsitikinom, kokia plati ir jautri mūsų specialybė“. Ji pabrėžė, kad įgytos žinios taikomos kasdieniame aktorių repeticijų darbe, o poreikis tobulėti tapo dar tvaresnis.

Lektoriai pasidžiaugė, kad jiems įspūdį padarė noriai žinias į save geriantys  scenos profesionalai ir jaunieji šios mokyklos dalyviai.

Kūrybiškumo mokykloje profesinius gebėjimus  tobulino Alytaus ir Sovetsko teatrų garso, vaizdo ir šviesų specialistai.

Kaip žinia, atėjęs į teatrą žiūrovas scenoje mato aktorių, o techninis personalas lieka „už kadro“. Projekto techninio aprūpinimo vadovas Tomas Kunčinas šypsosi ir sako, kad „kol technikai dirba gerai – niekas jų nepastebi, kai kas nors nutinka – atsisuka į juos“.

„Scenos meno mokykla“ buvo labai reikalinga ne tik tobulėjimo, bet ir kontaktų prasme. „Jau dabar aišku, kad lektorių perduotos žinios bei praktiniai mokymai buvo naudingi ne tik mums, bet ir Tilsit teatro darbuotojams. Tiek lektoriai, tiek besimokantieji tvirtino, kad dabar, iškilus profesiniams klausimams, gali bendradarbiauti ir problemą spręsti čia ir dabar“, – sako T. Kunčinas.Scenos meno mokykla. Garso, šviesų, vaizdo mokymai. ©Miško Motė

Sėkmingai įgyvendinus užsibrėžtus tikslus ir koronaviruso iškeltus iššūkius organizuojant „Scenos meno mokyklą“, jau ruošiamasi kitiems projekto darbams. „Uždarius kūrybiškumo mokyklos duris projekto veikla nesustojo. Spalį rengiamasi Alytaus miesto teatro 30 – mečio jubiliejui, tad šio projekto dėka bus sukurtas filmas apie teatrą bei išleista knyga. Viliamės, kad spalį pavyks pristatyti Alytaus teatro trupės fotografijų parodą“, – planais dalijasi I. Pilvelytė, paminėdama, kad tarptautinis projektas suteikia galimybes idėjas įgyvendinti plačiau ir kokybiškiau.

Bendradarbiavimo tiltai nutiesti, o ryšiai tarp projekto partnerių, teatrų trupių, techninio personalo, pagaliau, į projektą įtraukto kūrybiško jaunimo bus dar tvirtesni. Visa tai per kūrybines veiklas pamatys ir pajus teatro mylėtojai Ateityje  žiūrovams bus pristatyti profesionalų sukurti du spektakliai, pasikeista jaunimo kūrybiniais eksperimentais, surengtos partnerių kultūros dienos.

Scenos meno mokykla. ©Miško Motė

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai