VALSTYBINIS CHORAS „VILNIUS“ – „KAS AŠ?“

Vienaveiksmė šiuolaikinė opera (4 paveikslai)
Kompozitoriai: Martynas Bialobžeskis, Jonas Jurkūnas, Rytas Svilainis, Giedrius Svilainis, Linas Rimša
Režisierius: Alvydas Šlepikas
Dirigentas: Artūras Dambrauskas
KŪRYBINĖ GRUPĖ:
Scenografė, kostiumų dailininkė: Birutė Ukrinaitė
Choreografė: Indrė Puišytė - Šidlauskienė
Šviesų dailininkas: Andrius Stasiulis
Vaizdo projekcijų autorius: Oskaras Stirna
Dekoracijų kūrėjas: Remigijus Jančauskas
Garso režisierius: Vilnius Narvilas
Dirigentas : Artūras Dambrauskas
Dirigento asistentas: Giedrius Pavilionis
VAIDMENYS IR ATLIKĖJAI:
Jovita Vaškevičiūtė: Motina
Mindaugas Jankauskas: Sūnus Algis
Gintautas Skliutas: Algio Tėvas
Aurelija Stasiulytė: Mergina
Konstantinas Toman: Merginos Tėvas
Alfredas Miniotas: Valkata
: Valstybinis choras „Vilnius“, Rytas Svilainis - elektroninė muzika
Trukmė: 1 val. 15 min. (be pertraukos)
Bilietai: nuo 14,30 €

DĖMESIO! Po 3 skambučio vėluojantys žiūrovai į salę neįleidžiami.

Valstybinis choras „Vilnius“ pristato naujausią projektą – šiuolaikinę operą „Kas aš?“

Tai – vieno veiksmo opera, kurią pagal pagal Alvydo Šlepiko libretą sukūrė penki kompozitoriai – Martynas Bialobžeskis, Jonas Jurkūnas, Giedrius Svilainis. Rytas Svilainis bei Linas Rimša.

Operos siužetinė linija driekiasi pagrindinių operos herojų gyvenimo istorijų keliais ir gyvenimo sukurtomis realijomis, kuomet žmogus susiduria su artimojo ligos ar praradimo akivaizda.

Šiuolaikinio operos meno kalba autoriai  kelia filosofinį klausimą – kas mes esame? Kuo tampame, kai panyrame į praeitį ir sąmonės miglas tarytum į sapną? Koks tampa žmogus, išgyvenantis gyvenimo metamorfozes ir kaip su nauja realybe taikosi artimas? Operoje pasiremta tikrų žmonių patirtimis ir išgyvenimais, emocijomis ir atsakymų į netikėtai užgriuvusius egzistencinius klausimus, paieškomis.

Operą sudaro keturios dalys, kurios atskleidžia žmogaus gyvenimą, kaip ištisinę pakilimų ir nuopuolių grandinę: „Moteris, šaukianti balkone“, „Drugeliai pilve“, „Vinys į galvą“ ir „Užmaršties pieva“.  Visi penki operos autoriai savo muzikoje išreiškia skirtingus požiūrius ir muzikos komponavimo raktus: Jono Jurkūno bei Giedriaus ir Ryto Svilainių muzikinėse dalyse –  daugiau ironijos, grotesko, absurdo, o Martyno Bialobžeskio ir Lino Rimšos dalys savyje sutelkia lyrikos bei dramatizmo kupinus pasažus, meninius sprendimus.

Opera pasakoja apie tai, kad ir kokia lemties korta iškristų, todėl turime nepamiršti tų, kurie paskendo užmaršties pievos sapnuose.

Strateginis teatro rėmėjas

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse. Jei pageidaujate, kad Jūsų atvaizdas būtų pašalintas iš renginio nuotraukų ar vaizdo įrašo, prašome kreiptis el. paštu info@alytausteatras.lt.