„TARMIŲ STALAS“

Stalo teatro šmaikšti teatrinė kelionė po Lietuvos regionus visai šeimai
Režisierė ir scenografė: Saulė Degutytė
Kompozitorė: Snieguolė Dikčiūtė
Dailininkė: Ligita Skukauskaitė
Garso režisierius: Valdas Narkevičius
Šviesų dailininkas: Tadas Juozapaitis
Pasakas į dzūkų ir žemaičių tarmes vertė: Violeta Šoblinskaitė-Aleksa
Drožyba: Vladas Šiekštelė (1892–1978)
Dekoracijos: Severinas Šiekštelė
Trukmė: 1 val. 10 min.
Premjera: 2013 rugsėjo mėn.
Bilietai: 4 €

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94849.

Jaukus „Stalo teatras“ kviečia į nuotaikingą spektaklį šeimai „Tarmių stalas“ („Apie ožką, karalių, Bezduką ir griūvantį dangų“). Spektaklyje išgirsite keturiomis skirtingomis lietuviškomis tarmėmis sekamas pasakas, matysite, kaip aktorių rankose atgija mediniai „balvonai“ ir seni kaimo buities rakandai, klausysitės klumpių, akmenų ir puodynių muzikos. O prieš spektaklį vyks kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu prisiminsime kaip atrodė mūsų seneliai ir proseneliai ir juos piešime. Dirbtuves ves dailininkė, dailės terapeutė Ligita Skukauskaitė.

Teatrologas Vilmantas Juškėnas apie „Tarmių stalą“ rašė: „Spektaklio kūrėjai, pasitelkę kaimo buities daiktus ir originalius liaudies menininko drožinius, scenoje sukūrė nuotaikingą skirtingų pasakų kompoziciją su edukacinės misijos – priminti tarmių skambesį ir žodžių reikšmes – užtaisu.

Trys moterys ir vyras – bevardžiai veikėjai – pasikeisdami seka pasakas. Apie ožką melagę, apgavusią savo šeimininką, apie miško žvėrelių paranoją dėl neva griūvančio dangaus, apie kvailelius brolelius, siekiančius dovanomis užkariauti karalaitės širdį… Kad pasakos atgytų ne tik žiūrovų vaizduotėje, bet ir akyse, išnaudojamas kiekvienas scenoje esantis daiktas – puodynė, grėblys, vandens malūnėlis, medinės žmogelių galvelės, klumpės. Be to, spektaklis prisodrintas čia pat scenoje atlikėjų kuriamos ritminės akustikos, suteikiančios unikalų garsinį foną animuojamų daiktų pasauliui. Šiuo spektakliu „Stalo teatras“ dar kartą įrodo, koks teatrališkas gali būti paprasčiausių daiktų pasaulis. Tereikia trupučio fantazijos ir meninės drąsos.“

Spektaklio režisierė ir scenografė – Saulė Degutytė, kostiumų dailininkė – Ligita Skukauskaitė, kompozitorė – Snieguolė Dikčiūtė. Aktoriai: Edita Zizaitė, Saulius Čėpla, Kristina Mauruševičiūtė, Saulė Degutytė. Pasakas į dzūkų ir žemaičių tarmes vertė Violeta Šoblinskaitė-Aleksa. Spektaklyje naudojamos tautodailininko Vlado Šiekštelės (1892 – 1978) drožiniai. Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. 2014 metais spektaklis „Tarmių stalas“ įvertintas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimu „Auksinis scenos kryžius“ lėlių ir objektų teatro srityje.

 

„Stalo teatro“ informacija