ATKELTA. „LIETUVOS SPAUDOS FOTOGRAFIJA 2020“

19-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ paroda
Bilietai: Renginys nemokamas

Lietuvos Respublikos Vyriausybei, dėl Covid-19 pandemijos įvestą karantiną Lietuvoje pratęsus iki 2021 m. kovo 31 d., paroda atidedama iki naujų ribojimų ir nurodymų atlaisvinimo paskelbimo.

Parodos organizatoriai apie dar kartą atkeltos parodos atidarymo datą ir laiką visuomenę informuos papildomai.

Dėkojame už supratingumą ir kantrybę.

Alytaus miesto teatre bus atidaryta 19-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ paroda

Šiemet jau devynioliktąjį kartą vykusio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020” finalininkų darbai 2021 m. kovo-balandžio mėnesį (atkelta iš 2020 m. gruodžio mėn. 2 d.) viešės Alytuje. Tarp šiais metais konkurse dalyvavusių 123 visos Lietuvos fotografų buvo ne vienas alytiškis, o „Alytaus naujienų” laikraščio korespondentės Zitos Stankevičienės kadras „Paskutinė gaisro diena“ buvo nominuotas “Auksinio kadro” apdovanojimui konkurso kategorijoje “Naujienos”. Viso konkursui „Lietuvos spaudos fotografija 2020” buvo pateikta virš 3700 nuotraukų, kurias metų pradžioje vertino kompetentinga tarptautinė komisija, kurios nariais šiemet tapo profesionalūs fotografai Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė-Matuliauskė bei jaunojo kūrėjo premijos laureatė, režisierė Aistė Žegulytė. Geriausios, komisijos atrinktos nuotraukos eksponuojamos parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2020”. Vertinimo komisija ypatingai džiaugėsi įdomių ir netikėtų kadrų gausa „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“ bei „Kariuomenės“ kategorijose. Be to, įspūdį paliko foto pasakojimų ir reportažų įvairovė ir pamažu auganti serijų meninė bei naratyvo dėliojimo kokybė. Komisijos nariai linkėjo Lietuvos spaudos fotografams drąsos ir ryžto patiems kelti klausimus, ieškoti temų ir naujų pasakojimo formų.

(Informacija apie konkurso nugalėtojus: http://pressphoto.lt/naujienos/lietuvos-spaudos-fotografija-2020-nugaletoju-apdovanojimo-ceremonija )

Organizatoriai:

Lietuvos žurnalistų sąjunga;
Lietuvos spaudos fotografų klubas;
Alytaus dailės galerija;

Parodos Alytuje koordinatorius Alytaus dailės galerijos direktorius Evaldas Grinius, Tel. Nr. 8 607 11735, El. p. alytusartgallery@gmail.com

Partneris:

Alytaus miesto teatras.

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Foto ir video medžiaga gali būti panaudojama žiniasklaidos priemonėse, renginio organizatorių interneto svetainėse / socialiniuose tinkluose, spausdintiniuose leidiniuose.

Dėl COVID-19 pandemijos paskelbto karantino ir kitų apribojimų galimo pratęsimo bei vadovaujantis atitinkamomis Vyriausybės nustatytomis rekomendacijomis, parodos vyksmo data gali būti tikslinama.

Organizatorių informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.

Žiūrovų prašome laikytis saugumo reikalavimų:

  • Naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), užtikrinant rankų higieną, jei nėra galimybės dažnai plauti rankų su muilu ir vandeniu;
  • Laikytis saugaus, ne mažesnio nei 1 metro atstumo nuo kitų žmonių;
  • Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų asmenų, ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama;
  • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
  • Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių prašome nevykti į renginius.