„KOREKTŪROS KLAIDA“

Kauno miesto kamerinio teatro 2 dalių dokumentinė satyra pagal Liūnės Janušytės to paties pavadinimo romaną
Režisierė: Agnė Dilytė
Scenografas: Artūras Šimonis
Liūnės Janušytės vaidmenį atlieka: Raimonda Kimbraitė
Vaidina: Gintautas Bejeris, Donatas Ališauskas, Simona Bladženauskaitė, Vytautas Gasiliūnas, Kristina Kazakevičiūtė, Alma Masiulionytė, Edita Niciūtė, Artūras Sužiedelis, Marcelė Zikaraitė
Trukmė: 2 val. 30 min.
Premjera: 2016 m. spalio mėn.
Bilietai: 6 €, 8 €, 10 €. Perkantiems abonementą – 6 €.

Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Režisierė Agnė Dilytė kviečia žiūrovus atrasti pamirštą tarpukario Lietuvos rašytoją – Liūnę Janušytę. Tai kone pirmasis kūrinys Lietuvoje, atspindintis tikrąją tuometinės bohemos dvasią. Satyrinio romano „Korektūros klaida“ inscenizacija kviečia pasinerti į elegantišką, teatrinį džiazą, tarpukario Paryžiuje, kur stažuotes atlieka jauni Lietuvos menininkai – rašytoja Liūnė Janušytė, aktorius bei režisierius Juozas Miltinis, dailininkai Viktoras Petravičius ir Paulius Augius-Augustinavičius. Susibičiuliavę su Paryžiaus bohema, lietuviai džiaugsmingai leidžia laiką, nesirūpindami rytojumi, nekurdami planų, nes visas gyvenimas, anot jų, tėra korektūros klaida, o ne numatytų įvykių grandinė.

Liūnės Janušytės kūryba bei gyvenimiška laikysena išsiskiria tuometiniame, o gal net ir dabartiniame kontekste. Jos personaže nebelieka lietuvaitėms būdingo lyrizmo ar sentimentalumo, jos moteris – emancipuota, lygiavertiškai save vertinanti visuomenėje. Maža to, Liūnė su nuostabiu humoro pojūčiu atvirai aiškinasi Vakarų ir Rytų Europos mentalitetų skirtumus, menininkų ir valdininkų gyvenimą paralelinėse, nesusikertančiose realybėse, keblią ir suvaržytą moters padėtį visuomenėje.

Pati režisierė Liūnę įvardina kaip tarpukario blogerę, satyriškai kritikuojančią anuometines tradicijas bei gyvenimo būdą. Jos kūrinys „Korektūros klaida“ – tai pačios Liūnės paieškos savyje, kova prieš konservatyvų požiūrį į gyvenimą, žaisminga ir šmaikšti manifestacija prieš tradicijas. Tai be proto aktualus tekstas, kurį A. Dilytė ir scenografas Artūras Šimonis į sceną perkelia su tokiu pat gyvenimo džiaugsmu ir pilnatvės siautuliu, kokį spinduliavo pati rašytoja.

Teatrų  festivalio COM•MEDIA ir pirmosios nakties teatre COM•MOON•A rėmėjai: