KINO KABLYS. „BARBORA RADVILAITĖ“

Bilietai: Renginys nemokamas

Renginys vyks Alytaus miesto teatre, klube ŽALIA.

NEPRALEISK PROGOS! Paskutinis šiais metais Kino Kablys kviečia į išskirtinės kino juostos peržiūrą bei parodos pristatymą!
Lapkričio 29 d., 18 val., Alytaus teatro klube ŽALIA bus rodomas filmas „Barbora Radvilaitė“ (1936), čia taip pat vyks parodos „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ (1939–1944) pristatymas.
APIE FILMĄ:
Režisieriaus Joseph Lejtes filmas, kuriame vaidina garsios Lenkijos kino žvaigždės – Jadwiga Smosarska ir Witold Zacharewicz, tarpukario žmonėms buvo svarbus ir dėl pačios Lietuvos istorijos, ir dėl pamiltų aktorių. Deja, abiems aktoriams gyvenimus sugriovė karas. J. Smosarska teko bėgti į Ameriką, kur dėl anglų kalbos akcento jos aktorės karjera, deja, baigėsi, o W. Zacharewich gyvenimas užgeso Aušvico lageryje.
„Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“
Jau kelias dienas Rotušės aikštėje alytiškiai galėjo išvysti grafiti išpieštą jūrinį konteinerį – tai iš Vilniaus atkeliavusi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus paroda „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ (1939–1944).
Paroda sumanyta kaip kino seansas. Konteinerio viduje yra du ekranai. Viename jų rodomas penkiolikos minučių filmas, padedantis suprasti 1939–1944 m. istorinių įvykių virsmus. Kitame – iš kino teatrų nuotraukų sukurtas animuotas filmas. Jame žiūrovai gali pamatyti 29 Lietuvos kino teatrų istorijas. Tarp jų ir Alytaus „Dainavos“, kurios, kaip Šulmano kino teatro, istorija prasidėjo dar 1920 m. Po karo „Dainava“ tapo „Taika“. Filmai čia sukosi iki 1988 m.
Pasibaigus parodos istoriniam filmui, užsidegus šviesai, lankytojai per septynių minučių pertrauką gali patyrinėti Laiko liniją, kuri sukurta iš spaudos, nuotraukų, žmonių prisiminimų. Taip pat ant sienų bus galima apžiūrėti skirtingų metų filmų afišas, mažuose ekranuose – kino teatrų brėžinius, reklaminę kino medžiagą, aktorių albumus ir kt.
Paroda „Kino teatras – slėptuvė nuo gyvenimo“ suteikia galimybę dabarties žmonėms nusikelti į praeities laiką, kuris ne tik primins gražias kino patirtis, bet ir skaudžius Lietuvos istorijos momentus, kurie atliepia ir šiandienos įvykius.
Transformuotam jūriniam konteineriui specialiai sukurtas ir išorinis vaizdas.
Bet apie viską plačiau – jau lapkričio 29 d. 18 val. Alytaus teatro klube ŽALIA. Kviečiame!
Bendras rengėjas: Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

Žiūrovams rekomenduojame laikytis saugumo reikalavimų:

  • Naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones), užtikrinant rankų higieną, jei nėra galimybės dažnai plauti rankų su muilu ir vandeniu;
  • Laikytis saugaus, ne mažesnio nei 1 metro atstumo nuo kitų žmonių;
  • Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų asmenų, ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama;
  • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);
  • Turinčius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių prašome nevykti į renginius.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.