ATŠAUKTA. „JONAS SOBIESKIS“

Alytaus miesto teatro spektaklis pagal Herkaus Kunčiaus pjesę
Pjesės autorius: Herkus Kunčius
Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Kompozitorius: Titas Petrikis
Dailininkas: Artūras Šimonis
Video projekcijų autorius: Alius Mikelionis
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Vidas Vaškius, Ona Gudaitytė, Erika Jasinskaitė–Salickienė, Eglė Kordiukovaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis, Tomas Pukys
Trukmė: 1 val. 30 min.
Premjera: 2020 m. vasario 7 d.
Bilietai: 6 €

Alytaus miesto teatro spektaklis „JONAS SOBIESKIS“ pagal Herkaus Kunčiaus pjesę (režisierius Albertas Vidžiūnas“ yra atšaukiamas.
Bilietus galite grąžinti jų įsigijimo vietose (teatro kasoje (daugiau info tel. +370 686 94 849) arba tiketa.lt).

,,Jonas Sobieskis“ lietuviškos dramaturgijos spektaklis, atsisukantis į svarbias kasdienio gyvenimo temas. Spektaklyje gvildenama visuomenėje vis dar „nepatogi“ buitinio alkoholizmo ir žmogaus apsisprendimo laisvės keisti situaciją tema.

„Jonas Sobieskis  – nugalėjęs save didvyris. Nusprendęs  išbristi iš alinančio liūno, nevartoti alkoholio, jis, lyg biblinis personažas, angelų chorui pritariant, kovoja su priklausomybe, keldamas sumaištį šeimoje ir visuomenėje“, – kalba režisierius Albertas Vidžiūnas.

Persisotinusio, priklausomybėse skęstančio herojaus groteskiška drama atveria opią  vieno žmogaus apsisprendimo laisvės problemą. Susidūręs su pasirinkimo laisve, Jonas Sobieskis išgyvena didelį nerimą, o erdvė, kurioje reiškiasi jo mąstymas, emocijos, valia siekti tikslų ir gebėjimas priimti savarankiškus sprendimus, nulemia aplinkos priešiškumą ir provokuoja konfliktus. Tampa aišku – laisvė yra sunki dovana, reikalaujanti kasdienio apsisprendimo.

Gyvenime dažnai girdime TU GALI , spektaklyje tai yra pagrindinis leitmotyvas, tikslas ir veiksmas, lydintis Joną Sobieskį iki pat jo mirties.
,,Jonas Sobieskis“ – tai trečioji Herkaus Kunčiaus triptiko dalis, parašyta specialiai Alytaus miesto teatrui. Pirmoji ,,Ne vaikų žaidimai“ (2017 m.) atskleidžia realistinę šiuolaikinės šeimos santykių karikatūrą, antroji – ,,Laisvės arena“ (2018 m.) gvildena patogios buities, komforto sąlygotas nūdienos uždarumą.

Strateginis teatro rėmėjas

Spektaklį iš dalies finansuoja

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse.