Knygos ,,Berniukas su lazdyno lazda" pristatymas.

,,BERNIUKAS SU LAZDYNO LAZDA“

Knygos ,,Berniukas su lazdyno lazda" pristatymas.
Bilietai: Įėjimas nemokamas

,,Berniukas su lazdyno lazda“ – knyga, kurioje sutalpinta Lietuvos – Baltų kultūra, tradicijos, GAMTA, – per netradicišką vaiko matymo kampą – to, kas vyksta aplink jį. Tai ko ne tik dabartinis jaunas vaikas, bet ir dažnai suaugusieji nepastebime. Per KVAPUS, SKONIUS, GARSUS ir viso to, ką MATOME PRISILIETIMUS išsivysto aukščiausia vidinė žmogaus būsena – INTUICIJA. Išryškinamas kūrybinis potencialas, vaizduotės interpretacija, pasąmonės jausmas, unikalus mąstymas, galingas tikrovės suvokimas. Todėl galime knygos herojų įvardinti, įvairių amžinųjų kosmoso ir gamtos skleidžiamų energijų regėtoju, kurio simboliniai vaizdiniai siejasi su tolimaisiais civilizacijų ir archajiškais lietuviškais junginiais. Keliavimas ciklo ratu per keturis metų laikus – tai kartu žmogiškųjų vertybių augimas. Juk medis matęs šilto ir šalto yra stipresnis, nei tas, kuris auga ten, kur dominuoja tik vienas metų laikas.

Su berniuku ir jo lazdyno lazda keliaudamas skaitytojas pamato tikrąjį pasaulio – gamtos grožį, mokydamasis džiaugtis kiekviena akimirka, esančia situacija. Iš to pasimokydamas, žavėdamasis, pažindamas, o atėjus laikui ir dalindamasis, tai su kitais. Todėl paskutinė knygos turinio dalis – ,,Mokytojas“- kelias, kurį pasirinko dar jaunas būdamas žmogus, o atėjus laikui tai realizavęs. Per subtilaus pasaulio pažinimą, išmintį, patirtis, bendravimus, GAMTOS stebėjimą, žvelgiant į ją pro padidinamąjį stiklą. Juk gyvenimo grožis atsiskleidžia mažose detalėse, o ne dideliuose įvykiuose.

Tai knyga – žadinanti estetinį jausmą, švelnų noveliškai poetišką gamtos dvelksmą, pabrėždama esminius egzistencijos klausimus, kurie pulsuoja gyva patirtimi.

 

Knygos teatrinius etiudus pristatys autorius – Liaudies Menininkas kartu su aktore Alma Laužonyte.

Knygas bus galima įsigyti renginio metu.