Lietuvių kultūros dienos pristatytos projekto partnerių teatre

Dažnai, kad sužinotume, ką turime, kuo esame turtingi – reikia pažvelgti iš šalies. Alytaus miesto teatre surengta apskritojo stalo konferencija, kurios metu pristatytas Alytaus miestas, Lietuvos kultūros sostinės metais vykstantys išskirtiniai renginiai, kultūros įstaigos.

Platus ir įvairialypis kultūrinio gyvenimo spektras apžvelgtas  lietuvių kultūros dienų metu. Tai buvo atsakomasis nuotolinis „vizitas“, skirtas Alytaus miesto teatro projekto „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ partneriams iš Tilsit teatro bei jų svečiams.


Lietuvių kultūros dienos Tilsit teatre

Kaip sakė Alytaus miesto teatro direktorė ir projekto vadovė Inesa Pilvelytė: „Šios kaimynų kultūros dienos turėjo vykti kitaip. Turėjome susitikti, lankyti teatrus, gėrėtis mūsų miestais, kurti bendrus planus, tačiau dėl pandemijos galime bendrauti teletiltu“.

Susitikimo metu buvo pristatytos teatro veiklos, kurias jau pavyko įgyvendinti projekto laikotarpiu – tai scenos meno mokykla, kurios metu vieni geriausių lektorių teatro trupės nariams vedė scenos judesio scenos kalbos, teatrinės improvizacijos dirbtuves. Teatro techninis personalas tobulino savo žinias scenos garso bei scenos šviesų srityje, susipažino su vaizdo bei lazerių naudojimo galimybėmis. Kūrybinės laboratorijos metu sukurti trys sceniniai eskizai. Vienas jų tapo spektaklio, skirto patiems mažiausiems teatro žiūrovams, dalimi.

Daug dėmesio skirta Alytaus miesto teatro 30 mečiui paminėti: surengta nuotraukų paroda, teatro vystymosi istorija ir su juo susijusių žmonių mintys užfiksuotos knygoje „Alytaus miesto teatras“ , sukurtas filmas „AMT. Augti, mylint teatrą“ , menantis gražiausias ir reikšmingiausias teatro gyvenimo akimirkas.

„Tarptautinis bendradarbiavimas – galimybė praplėsti akiratį, susipažinti su įdomiais žmonėmis, įgyti žinių, pamatyti ir patirti kažką naujo“, – sveikindama lietuvių kultūros dienų dalyvius kalbėjo vicemerė Jurgita Šukevičienė.

Įgyvendinant projektą Alytaus miesto teatro repertuaras pasipildė naujais spektakliais. Projekto dėka, spektaklį „Ivona, Burgundijos princesė” sukūrė režisierius iš Vengrijos Szabo K. Istvan, subūręs tarptautinę kūrėjų komandą. O vienas ryškiausių šalies režisierių Kirilas Glušajevas pastatė spektaklį „Broliai ir seserys“ . Šiuos spektaklius jau pamėgo žiūrovai, o projektas suteikė galimybę juos pamatyti nemokamai.

Lietuvių kultūros dienų teletilto metu partneriai iš Tilsit teatro susipažino su Alytaus kultūros įstaigomis, jų veikla ir iniciatyvomis.

„Pasisėmėme nemažai idėjų, kai kurias norėtume įgyvendinti ir savo mieste“, – kalbėjo Tilsit teatro direktorė Ana Kulijeva. Anot jos vakare lietuvių kultūros dienos persikelia į teatrą, kur bus pristatomas alytiškių sukurtas spektaklis, o vietos lietuvių bendruomenės nariai žiūrovus supažindins su lietuviška virtuve.

Vasario pradžioje Alytaus miesto teatre buvo surengtos rusų kultūros dienos, o joms baigiantis teatro scenoje skambėjo rusų liaudies dainos, kurias dovanojo vietos diasporos atstovai: Alytaus neformaliojo švietimo centro vokalinis ansamblis „Tolerancija“ (vad. Nina Šutova), Alytaus tautinių mažumų kultūros centro ansamblis „Riabynuška“ (vad. Irina Babrauskienė) bei Alytaus bendruomenės centro vokalinė studija „Gluosnelės“ (vad. Liubov Ilarionova).

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai