D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio žiūrovų širdys atiteko alytiškių-ukrainiečių kūrėjams

Kai darai iš širdies – į širdį ir eina! Didžiuojamės ir džiaugiamės, jog Alytaus miesto teatro monospektaklis „Civilio dienoraštis” (rež. Stas Zhyrkov) pelnė Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalio simpatijų prizą, apdovanojimų vakarą Alytaus miesto teatro kūrėjų vardai skambėjo net penkis kartus. Tai – puikus Alytaus teatro įvertinimas.

„Ir džiugina, ir stebina – žiūrovų simpatijos prizą laimi monospektaklis, tai tikrai byloja, jog jis tikrai vertas jūsų, žiūrovai, dėmesio. Šiame spektaklyje – ukrainiečių kūrėjai – režisierius, dramaturgas, kompozitorius bei puikiai jausmus perteikęs mūsų teatro aktorius Vaidas. Tai nuostabus pavyzdys, jog galima kovoti ne tik karo, tačiau ir kultūros fronte“, – atsiimdama apdovanojimą sakė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

 

Ukrainiečių dramaturgas Pavlo Arie pjesę „Civilio dienoraštis” parašė per pirmąsias keturiolika Rusijos karo prieš Ukrainą dienų. Šie jautrūs, autoriaus išgyventi tekstai mums ir mūsų palikuonims suteikia galimybę sužinoti tiesą apie tai, kas įvyko. Tai nėra tik literatūra. Tai yra gyva, skausminga, vis dar tebepūliuojanti šiandiena.

Visa Europa, visas pasaulis yra nežinioje. Žmonės nežino ir nesupranta, kaip gyventi, kai jų šalyje vyksta karas. Baimė ir nežinojimas, kaip išspręsti problemą, sukuria chaosą. Suniokoti miestai, prarasti namai, nepriteklius, ekonominė suirutė. Bet svarbiausia visame kame buvo, yra ir bus žmogus. Jo vidinės kovos – nerimo, įtampos ir vilties – kelias…

Spektaklis kviečia pajusti tuos įvykius, kartu su aktoriumi ir žiūrovais išgyvenant šias 14 dienų.

„Mums puikiai pavyko suderinti lietuvių žiūrovų jausmus, parodant ukrainiečių kovą, o aktorius sugebėjo puikiai perteikti ir įkūnyti mūsų, ukrainiečių istoriją. Labai didžiuojuosi visa teatro komanda“, – sako šio spektaklio iniciatorė, Alytaus teatre dirbanti ukrainietė, meno vadovė Ksenia Romashenko.

Jeigu dar nejautei/nematei/nebuvai/ neišgyvenai – pamatyki spektaklį gruodžio 5 d. 18 val. Alytaus miesto teatre:

Bilietą rasi čia: https://kakava.lt/renginys/civilio-dienorastis/3980/11734

 

Naujausi įrašai