Anapilin iškeliavo aktorius ir skaitovas Tomas Vaisieta

Kultūros ir teatro pasaulis neteko dar vieno šviesulio. Anapilin iškeliavo aktorius ir skaitovas Tomas Vaisieta.

Alytaus miesto teatro sienos mena šios iškilios asmenybės šilumą. Tomas Vaisieta buvo Alytaus miesto teatrui rinkto aktorių kurso scenos kalbos dėstytojas Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje.

Tarp daugiau kaip 100 vaidmenų teatre, kine televizijoje aktorius Tomas Vaisieta vaidino ir mūsų teatre – įsimintinas jo piršlys V. Krėvės spektaklyje „Žentas“ (rež. D. Kimantaitė), klebonas spektaklyje „Bandymų dienos“ ir „Eina gyvenimas“, pagal V. M.Putino romaną „Altorių šešėlyje“ (rež. A. Kinderis). Kartu su aktore Inesa Pilvelyte parengė ir pristatė Lietuvos žiūrovams ne vieną literatūrinę kompoziciją.

Tomas Vaisieta buvo tas aktorius, kuris gerbė žodį ir savo profesiją,- prisimena I. Pilvelytė.- Kartą literatūrinio vakaro metu, matydama, kaip Tomas prieš pasirodymą vieną po kitos kartoja greitakalbes, paskui susikaupęs vaikšto pirmyn atgal, paklausiau jo: „Dėstytojau, jaudinatės?“ „Taip“,- linktelėjo galva. „Tai kiek pasirodymų publikai per savo amželį suskaičiavot ?“,- tąkart paklausiau. „Gal tris tūkstančius… Bet prieš kiekvieną išėjimą, prieš kiekvieną atsivėrimą žiūrovui, jaudinuosi. Prastas aktorius, jei į sceną eina tuščias – be virpulio, be sukauptos energijos. Ką toks gali duoti ?“. 

Dėkoju, kad gavau ne vieną pamoką, kaip tą sceninį jaudulį nugalėti, kaip paruošti kalbos padargus, kaip vertinti savo dzūkišką kilmę ir dzūkišką tarmę.. Jo dėka visi dzūkavom, visi dzūkiškai skaitėm V. Krėvę.. O jis pats man vis dar ryškiausias Skirgaila, Raganius, Šarūnas…Ir jau niekas tikriausiai nekils aukščiau nei jo Aras. Visų arų Aras.. Skrisk, Are, skrisk ten, kur saulė teka, kur tik debesys nakvoja, kur tik žiema amžinąjį lizdą susivijo…“

Vaisieta Tomas-1

Naujausi įrašai