Alytaus miesto teatre – pažintis su kaimynine kultūra ir sujungtų tiltų atspindžiai parodoje

Šiomis dienomis Alytaus miesto teatre – dėmesys  ir kaimyninės šalies kultūrai. Čia vyksta rusų kultūros dienos, tad lankytojai turi galimybę aplankyti parodą, atsipindinčią projekto metu užgimusią Sovetsko ir Alytaus regiono draugystę, dviejų skirtingų, tolimų ir tuo pačiu artimų miestų teatrų bendrus kūrybinius darbus, spektaklius bei kitas veiklas. Paroda ir rusų kultūrai skirtos dienos  – tai įgyvendinamo projekto „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ dalis.

Antradienį nuotoliniu būdu vyko spaudos konferencija, kurios metu Alytaus miesto teatro vadovė, darbuotojai, miesto kultūros srities atstovai susitiko su Tilsit teatro direktore Anna Kulijeva, patneriais iš Rusijos, aptarė projekto rezultatus, pasidžiaugė dėl bendrų iniciatyvų, pristatė rusų kultūros dienų Alytuje veiklas bei jau vasario 10 d. vyksiančias lietuvių kultūros dienas, kurios nuotoliniu būdu bus pristatytos kaimynams.

„Labai džiaugiamės, kad šio projekto rėmuose mums pavyko įgyvendinti ir kai kuriuos infrastruktūrinius mūsų teatro sumanymus. Kalbant apie kūrybinį procesą – turėjome galimybę į teatrą pasikviesti žinomą režisierių Eugenijų Marchelli. Teatro repertuaras buvo papildytas nauju M. Bulgakovo spektakliu „Zoikos butas“, – kalbėjo Tilsit teatro direktorė A. Kulijeva.

Ji taip pat džiaugėsi, jog pavyko įgyvendinti ir kitas planuotas idėjas – surengti kūrybinę laboratoriją, skirtą giliau pažvelgti į rusų rašytojo F. Dostojevskio kūrybą.

„Šioje laboratorijoje dalyvavo ir režisierius Albertas Vidžiūnas, kurio sceninis eskizas buvo pripažintas geriausiu. Smagu, kad mūsų bendri darbai, draugystė, suteikė galimybes ir kelius kūrybiškumui, skirtingų kultūrų pažinimui, dideliems užmojams ir sumanymams skleistis“, – kalbėjo A. Kulijeva.

Alytaus miesto teatro vadovė Inesa Pilvelytė džiaugėsi, kad jau greitu metu ir kaimynai galės susipažinti su lietuvių kultūra, pamatyti Alytaus teatro „veidą“.

„Šiomis dienomis Alytaus miesto teatre jau veikia paroda, pristatanti projekto veiklas: tiek sukurtus spektaklius, kūrybinę stovyklą, tiek teatro trupę. Taip pat  vasario 3 d., 18 val., savo muzikinę kūrybą pristatys vietos rusų diasporos ansambliai, turėsime galimybę pamatyti projekto partnerių spektaklį. Šis renginys, kaip ir kiti projekto renginiai, yra nemokamas. O po savaitės pakviesime ir į lietuvių kultūros dienas, kur plačiau pristatysime kultūros įstaigas ir savo miestą, tapusį Lietuvos kultūros sostine“, – pasakojo I. Pilvelytė.

Teatro vadovė taip pat pasidžiaugė, kad kaimynystės bendradarbiavimo projektas leidžia plėtoti kultūrinį turizmą, pažinti ne tik vietos, bet ir projekte dalyvaujančių partnerių kultūrą, suteikia galimybę bendruomenėms, svečiams geriau pamatyti šalių kultūrinius savitumus, dalyvauti įdomiame pažinimo procese, išvysti kitokias, netikėtas menines puses.

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

Naujausi įrašai