ALYTAUS MIESTO TEATRAS ŽINO, KĄ JŪS VEIKSITE ŠĮ LAPKRITĮ

Šiemet Alytaus miesto teatras jau suplanavo jūsų  rudens teatrinio pažinimo dozę. Lapkričio 3 –  19 dienomis Alytuje vyks šeštasis komedijų festivalis  COM•MEDIA,  jaunimą pakvies teatrinė naktis COM•MOON•A

COM•MEDIA

Komedijų festivalis išaugo vaikiškus rūbus ir pakeitęs pavadinimą, transformuojasi pats. Festivalis keičiasi, tačiau kertiniai dalykai, pro­gra­ma, orien­tuo­ta į ko­me­di­jos žan­ro nau­jie­nas Lie­tu­vos te­at­ruo­se; na­cio­na­li­nis dra­ma­tur­gų, kon­kur­sas, ge­riau­sių pje­sių skai­ty­mai ir lau­re­a­tų ap­do­va­no­ji­mai, išlieka. Papildome festivalio programą teatrine naktimi,  daugiau dėmesio skirsime Lie­tu­vos te­at­ri­nia­m laukui. Keičiame festivalio rinkodaros sistemą. Žiū­ro­vui  pa­siū­ly­sime fes­ti­va­lio abo­ne­men­tą. Bus ir kitų naujovių, kurias pristatysime jaurudens pradžioje“,  sakė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šių metų komedijų festivalyje dalyvaus 12 Lietuvos teatrų.  Programa jau sudaryta, tad žiūrovams bus pasiūlytas geriausias geriausių teatrų repertuaras.  Teatro gurmanams teks nusiteikti įvairioms, kartais net trikdančioms emocijoms arba ieškoti atsakymo į klausimą – mylėti ar būti mylimiems?

Anot COM•MEDIA meno vadovo Ervino Koršunovo, festivalio profilis nesikeis. „Lietuviškų spektaklių festivalis išlaikys savo esmę-orientaciją į komedijos žanrą, o kartu išpažins jos graikiškas, itališkas, europietiškas šaknis. Tai susiję ne tik su vidine festivalį organizuojančio Alytaus teatro dinamika, bet ir su bendromis lietuviško teatro tendencijomis. Pastarasis pastebimai atsinaujina, aktualėja, europiškėja. Tad,  šiais metais žiūrovai išvys gan platų spektrą gyvo, jaunatviško, provokatyvaus teatro. Komedijos žanre jau dirba ne vienas kitas režisierius ar teatras, o dauguma debiutuojančių kūrėjų, kurie būtent humoro srityje natūraliai ir sėkmingai varžosi su prityrusiais asai. Pats festivalis atranda savo legitimaciją kaip savalaikė teatrinės bendrakūros medija, platforma, kurioje praeities šviesos spektras lūžta į daugiaspalvę šiandieną“, – pasakoja E. Koršunovas.

COM•MEDIA bus ir premjerų. Pirmą kartą Alytaus miesto teatras, dalyvaudamas konkursinėje programoje pristatys net dvi,  esamą ir būsimą,  premjeras   –  tai  režisieriaus Alberto Vidžiūno  „(Ne) vaikų žaidimai“ ir  Gyčio Padegimo spektaklis „Filadelfija, aš atvykstu!”

Kaip ir kasmet, festivalio COM•MEDIA uždarymo vakaro metu bus paskelbti konkursinės programos nugalėtojai, kuriuos išrinks komisija: geriausias spektaklis, geriausias aktorius ir aktorė, geriausias režisierius. Publika turės galimybę išrinkti labiausiai jai patikusį spektaklį.

Skaitymai ir kūrybinės dirbtuvės

Jau tapo gražia tradicija festivalio metu vykstantys dramaturgų skaitymai  bei kūrybinės dirbtuvės. Dar iki rugpjūčio 1 dienos visi norintys gali  pateikti konkursui pjeses, scenarijus ar kitus komedinio žanro dramos kūrinius. Beje, kūrybinė patirtis čia nėra būtina, o amžiaus cenzo taip pat nėra. Profesionalius darbus ar pirmuosius bandymus įvertins komisija. Geriausiųjų lauks piniginės premijos, o skaitymų dalyviai – klausytojų ir žiūrovų, mat, šis renginys atviras ir nemokamas visiems.

COM•MOON•A – pirmoji teatrinė naktis

Surengę penkis festivalius ir besiruošdami šeštajam, organizatoriai sumanė ne tik atsisukti ir prisiminti savo misiją – į festivalį pritraukti jauną žiūrovą, bet tai ir padaryti. Taip gimė COM•MOON•A

Teatrinė naktis bus skirta naujai besiformuojančiai jaunai, smalsiai, potyrių ir pažinimo „alkanai“ komunai, kurią mažiau žavi tradicinis teatras, tačiau „veža“ ekspresija, pokalbiai, kūrybinės dirbtuvės. Kartu su patekėjusiu mėnuliu lapkričio 4-ąją  duris atvėręs Alytaus miesto teatras pakvies „naktinėti“ visose teatro erdvėse. Čia skambės muzika, įtrauks jaunimui skirti spektakliai, ekskursijos nuves į nepažįstamas teatro erdves, bus surengtos grimo, judesio, pamokos, aktorinio meistriškumo trenažai, vyks skaitymai, veiks laiko ir šviesos kapsulė. O naktis ryte baigsis kritiko pusryčiais.

Šiemet festivalis COM•MEDIA po savo sparnu priglobęs COM•MOON•A kitais metais žada jam leisti skristi savarankiškai.

COM•MEDIA programa čia

Pirmieji bilietai į festivalio COM•MEDIA spektaklius pasirodys jau vasaros pabaigoje. Sekite informaciją teatrufestivalis.lt ir alytausteatras.lt bei socialiniame tinkle facebook.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Naujausi įrašai