Trečią kartą Lietuvoje statomą pjesę išvys alytiškiai

Alytaus miesto teatre jau įsismarkavo kūrybinis įkarštis. Teatro meno vadovas ir režisierius Arvydas Lebeliūnas stato spektaklį  „KARALYSTĖ“  pagal Henriko Ibseno dramą „Statytojas Solnesas“.  Tai trečias pjesės pastatymas Lietuvoje. 

Pirmą kartą šis spektaklis buvo pastatytas 1980 metais Kaune.  Antrą kartą 2009 m. jį pastatė režisierė Yana Ross, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Kaip sako A. Lebeliūnas „Šį spektaklį nešiojuosi jau ilgai, dabar atėjo metas jį kurti”. Spektaklis palies keletą aktualių temų, tačiau svarbiausia ir sudėtingiausia tai kiekvieno žmogaus kova su pačiu savimi.

Laikas, kai jaunoji karta alsuoja į nugarą ir kai esi ne garbus jos mokytojas, kolega, bet nepageidaujamas konkurentas. Laikas, kai Solnesas iš paskutiniųjų stengiasi būti Miestelio pagrindiniu architektu ir bet kokiais būdais siekia sunaikinti visus, norinčius prasibrauti į priekines gretas. Jis gali pašalinti visus, tik negali pašalinti vieno – savęs ir viduje glūdinčios jaunystės, apaugintos prietarais bei moralinėmis legendomis.

Solnesui jaunystė sugrįžta jaunos mergaitės Hildės pavidalu ir pareikalauja to, ką jis kažkada buvo žadėjęs.  Hildė, ieškodama atsako į savo vidinius klausimus, tarsi užkeiktoji princesė blaškosi, norėdama surasti kažkada sudievintą Solnesą. Bučinio pavidalo ženklas paliktas tuomet jaunos mergaitės kaktoje, Hildę užkerėjo ir iki šiol neleidžia nurimti.  Mergina klaidžioja po pasaulį, palikusi savo namus, į kuriuos niekada nebegrįš, jei kaltininkas nepanaikins kerų…

Kiekviename iš mūsų nepriklausomai nuo amžiaus, svarių pasiekimų gyvena  jaunystė. Ji svaigi, tačiau žmogui, išduodančiam užgimusias svajones ir troškimus, gali tapti bausme, kasančia kapą.

Tai istorija apie žmoguje vykstančią kovą, kovą su pačiu savimi ir savo jaunyste, besiveržiančia pro užgriuvusius sąžinės ir moralės labirintus.  Tai jaunystės kova prieš jaunystę.

Spektaklio kūrybinė grupė: dailininkas Artūras Šimonis,  režisieriaus asistentė Alma Purvinytė.

Spektaklyje vaidina gerai žinomas aktorius Ramūnas Šimukauskas bei Alytaus miesto teatro trupė:  Andra Kavaliauskaitė, Jonas Gaižauskas, Ona Gudaitytė, Erika Jasinskaitė-Salickienė, Eugenijus Rakauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas,  Tomas Pukys, Vincas Vaičiulis, Vidas Vaškius, Tomas Kunčinas.

 

Premjera  skirta Tarptautinei teatro dienai paminėti Alytaus miesto teatre bus rodoma kovo 26 d.

karalyste_RGB

 

 

 

Naujausi įrašai