TEATRO ISTORIJA NUGULĖ KNYGOS PUSLAPIUOSE, PARODOJE IR FILME

Alytaus miesto teatras paminėjo savo 30 – ąjį jubiliejų ir įgyvendindamas tarptautinį projektą  „Tiesiame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ atidarė fotomenininko Dmitrijaus Matvejevo fotografijų parodą, kurioje užfiksuotos Alytaus miesto teatro spektaklių akimirkos ir aktoriai. Taip pat vakaro metu buvo pristatyta knyga „Alytaus teatras“ ir filmas „AMT. Augti, mylint teatrą“.

Žymus teatro fotografas įamžino Alytaus teatro aktorius

Alytaus miesto teatras, minėdamas savo 30- metį ir įgyvendindamas projektą  „Tiesiame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ vakaro metu atidarė žinomo fotomenininko Dmitrijaus Matvejevo fotografijų parodą. Jose – keturiolikos Alytaus miesto teatro aktorių portretų ir spektaklių akimirkų.

Vienas ryškiausių Lietuvoje teatro fotografų jau daugiau kaip metus atvyksta į Alytų fotografuoti premjerinių spektaklių, o šįkart  aktoriai apsilankė fotografo studijoje Vilniuje.  „Man įdomu fotografuoti ne tik tai, ką sukūrė režisierius su kūrybine komanda, bet ir užkulisius. Aktoriai irgi žmonės, tad aš fotografavau žmones…“, – pasakoja D. Matvejevas, pastebėdamas, kad mažesniuose teatruose jaučiasi daugiau artumo ir bendrystės.

Alytaus miesto teatro 30-metis(©)Miško Motė

Trijų dešimtmečių istorija

Du šimtai puslapių, gausybė fotografijų, teatro žmonių pasakojimai ir prisiminimai tų, kurie visada buvo šalia teatro, prisidėjo kuriant jo istoriją.  Tokia, dažais kvepianti, įstabi,  teatrališkai juodais viršeliais su kongrevu  „Alytaus teatras“, knyga pasiekė mus minint trisdešimtąjį teatro jubiliejų.  Svajonė išsipildė – šioje knygoje susijungė teatro istorija ir dabartis. Knygos sudarytojas Darius Babijonas pasidalino mintimis apie knygos gimimą:  „Įdomiausi dalykai nepatenka į knygą, kaip ir tai, kas vyksta teatro užkulisiuose. Knygos gimimas prasidėjo dar tuomet, kai koronavirusas buvo kažkur šalia, o dabar ji jau nepaveiki šiandienos realybei“, – dėkodamas visiems prisidėjusiems prie knygos gimimo dalindamiesi savo mintimis, nuotraukomis kalbėjo Darius Babijonas.

„Buvo labai smagu dirbti. Ačiū visiems, kurie kalbėjo su manim miesto parke, redakcijoje. Tie įrašai dar neištrinti, jie išlikę, jų yra valandų valandos… Dalį emocijų ir pokalbio detalių aš pasilikau sau.“, – dėkodama už pasitikėjimą kalbėjo žurnalistė Saulė Pinkevičienė, primindama, kad pažindama Alytaus teatrą nuo pat jo pradžios, dirbdama prie knygos dar aiškiau suprato, kiek daug reikia nueiti, kad pasiektum tai, kas yra dabar ir kaip visa tai svarbu saugoti.

Jaukiame vakare knyga „Alytaus teatras“ pristatyta svečiams ir teatro darbuotojams.

Alytaus miesto teatro 30-metis©Inga Balsiuk

„AMT. Augti, mylint teatrą“

„AMT. Augti, mylint teatrą“  –  taip pavadintas filmas apie Alytaus miesto teatrą pasiekė žiūrovus ir teatro mylėtojus. Gražaus jubiliejinio vakaro metu žiūrovai buvo pakviesti pasižiūrėti užfiksuotas  gražiausias ir reikšmingiausias teatro gyvenimo akimirkas. Visada atsigręžus atgal  yra daug ką papasakoti, tačiau „sutilpti“ į keliolikos minučių filmą kūrėjams nebuvo lengva. Alytaus miesto teatro ištakose stovėję aktorius, teatro senbuvis, pedagogas Jonas Gaižauskas buvo tarsi šio teatro augimo simbolis, kurio įamžintas ėjimas teatro keliu buvo tarsi paralelė pačiam teatrui. Juk teatras – tai žmonės dirbantys ir kuriantys jame.

Praėjęs kūrimosi, vystymosi, išgyvenimo, įsitvirtinimo etapus, Alytaus miesto teatras drąsiai žengia į ateitį, nebijodamas svajoti, o svajones įgyvendinti. Norisi padėkoti filmo kūrėjams Inesai Pilvelytei, Jonui Gaižauskui, Aliui Mikelioniui už atskleistą ir pristatytą teatro augimo ir brendimo kelionę. Juk labai svarbu augti, mylint teatrą!

Alytaus miesto teatro 30-metis©Inga Balsiuk

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 

 

 

Naujausi įrašai