TEATRE. NAUJA. SIUNTA.

Šiandien Alytaus miesto teatras pradeda 27-ąjį sezoną, surengdamas teatralizuotą akciją  bei preskonferanciją Rotušės aikštėje. Šių metų teatro moto skamba intriguojančiai: Teatre. Nauja. Siunta. Tai yra daugiaprasmiai ateinančio sezono kodai, kuriuose įrašyta pokyčių bei naujienų dvasia, susijusi su naujinama repertuarine politika, naujais kadrais, atsinaujinančiais temperamentais, vadovais beigi projektais. Siunta yra ir laukiama ar netikėta pakuotė, ir siausmas, impulsyvumas, spontaniškumas, kuris būtinas kiekvienoje rutinoje, juolab unikalioje dzūkų sostinėje… Akcijos metu teatro bendruomenė pasirodė kaip gyvos siuntos, įkūnijančios būsimus darbus, taipogi esamą repertuarą, irgi patys save, nes teatro kolektyvas šiemet atsinaujino bent dešimtadaliu nauju vardų: tiek administracijoje, tiek ansamblyje.

Šiame sezone teatras toliau rodys tuziną senesnių ir naujesnių spektaklių visoms amžiaus grupėms. Juos papildys bent penkios premjeros, taip pat skirtos ir suaugusiems, ir  jaunimui, ir vaikams. Pirmoji premjera numatoma su režisieriumi Arvydu Lebeliūnu ,,Mergaitė akvariume auksinei žuvelei” pagal Moris’ą Panych’ą. Žiūrovai ją matys ir Naujųjų metų proga. Šalia bus pristatyta ir tradicinė Kalėdinė premjera vaikams. Dar dvi premjeros jaunimui planuojamos pavasarį – viena jų bus pagal Herkaus Kunčiaus pjesę ,,Vaikų žaidimai” (rež. meno vadovas Albertas Vidžiūnas), kuri rašoma specialiai Alytaus miesto teatrui. Rudenį teatras teiks paraiškas  Lietuvos kultūros tarybai, todėl laukiami nauji projektai su kūrėjais iš Lietuvos kultūrinių sostinių bei svečių iš užsienio: Vokietijos bei Švedijos. Pastarieji projektai turi ryškesnį tarpsritinį ar tarpdisciplininį charakterį, t.y. daugiau orientuoti į šokį bei muziką. Vokiečiai labai domisi dzūkiškomis dainomis. Taip pat jiems svarbūs edukaciniai dalykai.

Edukacijai teatras skirs ypatingą dėmesį. Čia vėlgi įtraukti bus tiek patys mažiausi teatralai, tiek didžiausi. Su kūdikiais dirba švedai, su vyresnėliais miesto teatro aktoriai: Eglė Juškaitė, Rasa Grigutytė, Ona Gudaitytė, Eugenijus Rakauskas, Tomas Kunčinas, Andra Virbičianskienė. Jie pasiūlys tokias programas: Žaidžiame pasaką (ikimokyklinukai, pirmokėliai), Grimo paslaptys (2-6 kl.), Scenos kalbos treniruotė (visų klasių moksleiviai), Garso ir šviesos magija (pirmos ir vidurinės kl.), Aktorinis meistriškumas (vidurinės ir vyresnės kl.), Komandos formavimas (vyresniokai ir suaugusieji). Šalia šių teatrinių užsiėmimų toliau veiks teatro klubas ŽALIA, kuriame įvairiausio amžiaus alytiškiai galės betarpiškiau pažindintis su teatro meno ekspertais, diskutuoti spektaklius, dalyvauti videopežiūrose bei gauti nuolaidas į repertuarinius bei festivalinius pastatymus. Nuo spalio mėnesio klubo veiklą kuruos teatro fėja Alma Purvinytė, jai talkins aktorė E.Kordiukovaitė.

Teatras rengs du festivalius: pavasarį ,,Miuziklų dienas Alytuje” bei rudens festivalį ,,Tegyvuoja komedija!” Lapkričio 4-20 d. vyksiantis tradicinis Alytaus festivalis pristatys gausų teatrų spektrą iš Lietuvos. Festivalio programoje matysime įviariausių komedijų iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Šilutės, Šiaulių, Klaipėdos. Šmaikštautojais pabus ir Nekrošius, ir Koršunovas, ir Gaidys, ir Graužnis, ir Padegimas, ir kt. Visą informaciją galima surasti atnaujinamoje svetainėje https://www.teatrufestivalis.lt/. Beje, festivalis turi savo šūkį Lankstyk kitaip, kas daugiaprasmiškai siejasi tiek su teatro sezono moto Teatre. Nauja. Siunta, tiek su nestandartinio humoro sąvoka ar, geriau sakyti daugiskaitoje, sampratomis. Jas geriausiai įvertins Alytaus žiūrovas bei speciali komisija, kurie kaip ir ankščiau atrinks geriausiuosius, ir teiks gan solidžius bei skoningus apdovanojimus (festivalio apdovanojimo statulėles sukūrė žinomas keramikas skulptorius Audrius Janušonis). Festivalis žiūrovams padovanos ir ne-formalius vakarus COME, kurių metu vyks gatvės performnsai, diskusijos, pjesių skaitymai. Lapkričio 19-ąją teatro aktoriai skaitys geriausias konkursines pjeses, kurios dar vasarą atkeliavo į teatrą. Jas atrenka speciali raštingųjų komisija, o jų autoriai festivalio metu  gaus paskatinamąsias premijas. Teatras suinteresuotas tautinės dramaturgijos vystymu bei įgyvendinimu.

Teatras direktorės Inesos Pilvelytės vardu dėkoja ištikimiems rėmėjams  ir partneriams, be kurių pagalbos negalėtų įvykti daugybė kūrybinių projektų, edukacinių renginių, tiesiog sklandaus darbo. Teatras ir toliau išlieka svarbi miesto bendruomenės dalis, jai įsipareigojusi, jai dirbanti, ją puošianti. Palaikykime vieni kitus savo dėmesiu, idėjomis, plojimais bei kritika. Tebūnie siuntos siunčiamos abiem kryptimis, teatneša teatras naujovišką paštą Alytaus miestan.

Alytaus miesto teatro info.

2016 09 09

 

 

 

 

 

Naujausi įrašai