„SuARTėjimai“ online

„Pasikalbėkime apie ilgesį, apie alkį ir laukimą užmerktomis”, -norėjosi pradėti taip, bet stabtelėjau: juk aplink tiek daug kalbama, ką per šį laiką praradome, ką atradome, kaip išties pradedame jausti stiprų ilgesį susitikimui su žiūrovu, kaip alkstame apkabinimų ir paprastų, bet atvirų pokalbių būnant greta.

Scenoje šiuo metu, kaip niekad tylu. Ši tyla kitokia. Nieko panašaus neturinti su poilsiu, kuomet iškeliaujame į atostogas. Ateini, užsidegi šviesą ir jauti, kad visa tarsi virpa ir net scena nerimauja: o kaip visa bus toliau? Jeigu ji turėtų šridį, pagalvoju, turbūt čia stovėdama jausčiausi kaip žemės drebėjimo vidury. Jei ji prakalbtų, ką pasakytų? Žengtelėjus kelis žingsnius, atsisukus į žiūrovinę dalį, nudilgina krūtinę ilgesys ir supranti, kaip išties… ilgies. Ir tas ilgesys nėra vien tik mano. Turbūt jį jaučia didžioji dalis scenoje veikiančių žmonių. Net neabejoju, kad tai net neliečia miesto, valstybės, šalies. Juk tai apie pasaulį. Stebint, kas ir kaip vyksta nūdienoje, juntant, kad artėja Didžiosios metų šventės tik šiek tiek kitokios, norisi… kažką duoti. Kad ir kaip tai banaliai ir naiviai beskambėtų. Tik ką ir kaip? Klausėme savęs. Iš pradžių žinojome tik vieną: kad būtų jauku ir šviesu. Prisiminėme savo autorinius vakarus ir jų gimimą, prisiminėme, kaip gera buvo bendrauti su žiūrovu, kad ir nuotoliniu būdu per „suARTėjimus” ir suklusome: o jeigu juos sujungtume? Taip ir gimė „suARTėjimai/online”.

Nuo gruodžio 15 d. 18 val. žiūrovus beveik kiekvieną vakarą kviesime į susitikimus su aktoriais.  Susitikimo metu girdėsime aktorių mylimiausių kūrinių skaitymus,  gal net kuris nors pristatys ir savą kūrybą. Sakau gal, nes niekada nežinai, ką aktorius TĄ VAKARĄ nuspręs atskleisti, pajutęs žiūrovo dėmesį. Ir tai taip žavu…

Linkiu mums visiems kuo daugiau netikėtumų, kuo daugiau jaukumos ir juoko. Linkiu išdrįsti bent prisijaukinti tą ONLINE laikotarpį ir patikėti, kad net ir tai gali atnešti gražių ir prasmingų dalykių, įvykių… kaip šiuo atveju – susitikimų. Juk labai retai galime vienas kito užklausti klausimų, kurie visiškai nesusiję su specialybe ar atvirkščiai – labai taikliai ir glaudžiai su ja susijusių. Žiūrovas tą galės padaryti kelių mygtukų paspaudimu. Arba tiesiog pabūti kartu, pasiklausyti poezijos, prozos, dviejų aktorių atviro pokalbio.

Šiąnakt snigo. Aplink taip balta ir kvepia švara. Taip norisi tikėti, kad ir mūsų maži susitikimai gali būti kaip tas naktį netikėtai iškritęs (kažkodėl norėjosi sakyti – išskridęs) sniegas: lengvas, švarus, gaivus ir… reikalingas. “ – sako, Alytaus miesto teatro meno vadovė Andra Kavaliauskaitė.

Pirmasis į susitikimą žiūrovus kviečia aktorius Tomas Pukys. Buvę jo autoriniame vakare tikrai pajuto, kad iš šio aktoriaus galima tikėtis, ko nesitiki. Net neabejojame, kad nors Tomas ir duoda priesaiką, kad jo lūpomis girdėsime Vytautą Mačernį, Sergejų Jeseniną ir Aidą Marčėną, vis tik gali visai netikėtai pasigirsti ir jo paties išrašyti žodžiai. Ir dar KOKIE! Bet šito negalime pažadėti, tai vis tik Tomo vakaras, jis jo dirigentas ir vedlys, o jam į gretas stos ir vakarą moderuos – Andra Kavaliauskaitė. Turbūt net nereikia sakyti, kad duetas labai laukia šio vakaro ir nuspalvina „suARTėjimų” mygtuką žalia šviesa.

O gal balta?

suARTėjimas: gruodžio 15d. 18 val.

suARTėjimo vedlys: Tomas Pukys

suARTėjimą moderuos: Andra Kavaliauskaitė

suARTėjimo adresas: https://bit.ly/37V9bLe

Tolimesių suARTėjimų laikas:

Gruodžio 16 d. 18 val. Vaidas Praspaliauskas (Žemaitė, Vytautas Mačernis), moderuoja: Andra Kavaliauskaitė
Gruodžio 17 d.  18 val. Eglė Juškaitė (Upton Sinclair „Džiunglės”), moderuoja: Andra Kavaliauskaitė
Gruodžio 18 d. 18 val. Vincas Vaičiulis (Vytautas V. Landsbergis „Rudnosiuko raštai”), moderuoja: Vaidas Praspaliauskas
Gruodžio 19 d. 18 val. Povilas Adomaitis (H. Nagys, Alfonsas Nyka-Niliūnas, Vytautas Mačernis), moderuoja:Eglė Juškaitė
Gruodžio 22 d. 18 val. Eglė Kordiukovaitė (Jonas Aistis,Jurga Ivanauskaitė, Hermanas Hesė), moderuoja: Ona Gudaityte
Gruodžio 23 d. 18 val. Andra Kavaliauskaitė (Rupi kaur, Charlie Mackesy), moderuoja: Povilas Adomaitis
Gruodžio 27 d. 18 val. Tomas Kunčinas (J.Kunčinas)
Gruodžio 28 d. 18 val. Vidas Vaškius (M. Martinaitis, P. Širvys), moderuoja: Andra Kavaliauskaitė
Gruodžio 29 d. 18 val. Ona Gudaitytė (Audra Stasiukonytė, Jurga Ivanauskaitė, Edgar Lee Masters), moderuoja:
Egle Kordiukovaite
Gruodžio 30 d. 18 val. Jonas Gaižauskas ir Eugenijus Rakauskas (Dzūkiškos poemos ir nutikimai), moderuoja: Ona Gudaityte
Naujausi įrašai