„TYLĖJA“ (N-16)

Dviejų dalių monospektaklis/šiuolaikinė odė mamai
Dramaturgė, režisierė, animacijos autorė, aktorė: Andra Kavaliauskaitė
Kompozitorius: Bohdan Lysenko
Choreografė: Kamilė Karpolovaitė
Garsinės vizualizacijos autorė: Aistė Noreikaitė
Fotografė: Miško Motė
Trukmė: ~2 val. (su pertrauka)
Premjera: 2021 m. gruodžio 10 d.

 

„Žinot, kodėl žmonės tyli? Nes jie nebemato prasmės garse.“

 

 

„TYLĖJA“ –  švelniai aštri ir tuo pat metu trapi šiuolaikinė odė mamai, atverianti nepagražintą realybę, kurioje gyvena autizmo sutrikimo ir Aspergerio sindromo paliestos šeimos. Spektaklio metu žiūrovas supažindinamas su dvejomis tos pačios istorijos versijomis: viena pasakojama iš vaiko, turinčio Aspergerio sindromą, pusės (jis pasakoja apie save ir savo brolį dvynį), antrojoje – iš mamos, auginančios šiuos dvynius, lūpų.

 

Spektaklis jokiu būdu neatspindi visos realybės, jo tikslas – ne šokiruoti, ne protestuoti, o supažindinti visuomenę su tuo, prieš ką kartais savo (ir ne tik) noru liekame kurti, akli ir abejingi. Spektakliu norima padėkoti visoms mamoms, kurios atrado, atranda savyje milžiniškų jėgų ir su begaline meile (kad ir klupdamos, klysdamos, bet išlikdamos kartu) augina mus –  visokius.  – mintimis apie monospektaklį dalijasi režisierė Andra Kavaliauskaitė. – Turiu pripažinti, kad tai jautriausia ir brangiausia, ką iki išiol esu sukūrusi. Man pačiai. Tai daugiau nei monospektaklis. Bet norint tai pajusti, reikia jame susitikti. Atviriems ir pasiruošusiems išgirsti kitą. Ne teisti, ne kritikuoti, ne gailėti ir gailėtis, o… ”

 

Spektaklis rekomenduojamas visiems būsimiems ir esamiems tėvams bei kiekvienam, kuris pasiruošęs atviram, apnuogintam susitikimui.

Pjesė sukurta remiantis tikromis istorijomis.

„Nes tik Tu žinai,  kaip kvepia sniegas,

Tirpstantis kamienais pušų.

 

Nes tik Tu žinai,  kaip tirpsta sniegas,

Kokiu balsu.

Strateginis teatro rėmėjas

Spektaklį iš dalies finansuoja