„PAMATAI IŠ MINDAUGO PILIES. NETIKRAS AKMUO.“

100-asis Alytaus miesto teatro spektaklis Lietuvos 100-mečiui paminėti pagal M. Valiuko pjesę „Kaip akmuo“
Režisierius: Arvydas Lebeliūnas
Kompozitorius: Jonas Sakalauskas
Scenografas: Sergejus Bocullo
Kostiumų dailininkė: Berta Bocullaitė
Šviesų dailininkas: Vladas Šerstabojevas
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Sigitas Jakubauskas, Jonas Gaižauskas, Vaidas Praspaliauskas, Erika Jasinskaitė-Salickienė, Eglė Juškaitė, Vidas Vaškius, Tomas Pukys, Ona Gudaitytė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis, Dovydas Šernas, Agnė Sabulytė
Trukmė: 1 val. 45 min.
Premjera: 2018 m. vasario 15 d.

Šimtmetį besitęsianti vienos giminės istorija, kupina istorinių peripetijų ir asmeninių dramų. Skirtingos kartos, skirtingi likimai, tačiau yra dalykų, kurie niekada nesikeičia: visi nori mylėti ir būti mylimi, kurti savo laimę ir, iškilus grėsmei, kautis dėl jos.

Labai dažnai likimai lūžta po nepakeliamais istorijos presais. Laikas ir istorinės aplinkybės negailestingi šios giminės ir kitiems šio namo, kurio pamatuose įmūrytas istorinis akmuo,  gyventojams.

Namas spektaklyje – tai valstybės,  mažos, bet labai gajos ir drąsios, metafora. Jos pamatuose įmūrytas tikėjimas savo ateitimi.

Print

 

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

2019 m. Nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi“ Anykščiuose laureato vardas už geriausią festivalio spektaklį įteiktas spektakliui „Pamatai iš Mindaugo pilies. Netikras akmuo” pagal M. Valiuko pjesę (rež. A. Lebeliūnas).

Žiūrovų įspūdžiai:

„Spektaklis, kurio metu pirmąkart apsiašarojau… Na ir anksčiau būdavo spektaklių, kad pradėdavo drėkti akys, bet vidinis „aš” vis sudrausmindavo, o, šį kartą nebesustabdė (…). Rekomenduoju pamatyt. Jau praėjo keletas dienų, o aš dar gyvenu juo…” ( Juozas).

„Nesitikėjau, kad bus toks geras spektaklis, bet buvo…Vaidyba, dainavimas, režisūra – puiku! Svarbiausia, kad palietė kažką giliai, dėl ko bent pora kartų ašaros tiesiog užspaudė gerklę…“ (Reda).

„Tikrai labai geras spektaklis…“ (Adrijana).

Strateginis teatro rėmėjas