DISKUSIJŲ SPEKTAKLIS „pX |prieš kryžkelę“

Interaktyvus spektaklis, pastatytas Forumo teatro metodu. Čia žiūrovai turi galimybę įsitraukti ir tapti aktyviais dalyviais, ieškančiais problemų sprendimo, išsakančiais savo nuomonę ir poziciją.
Vaidina: Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eugenijus Rakauskas, Vidas Vaškius, Vincas Vaičiulis, Tomas Pukys, Dovydas Šernas, Ona Gudaitytė, Erika Jasinskaitė-Salickienė
Scenografas: Mantas Kazakevičius
Kostiumų dailininkė: Vilija Gaižauskaitė
Trukmė: iki 90 min.
Premjera: 2015 m. spalio 15 d.

Kiekviena diena kupina situacijų, kurios gali tapti žmogaus vidinėmis katastrofomis arba naujomis galimybėmis.
Ar gali žmogus pasirinkti? Jei taip, kaip vyksta pasirinkimas ir sprendimas?
Ar žinome, ką renkamės? O galbūt mes nieko kito pasirinkti negalime?
… – bet juk mes savo gyvenimo šeimininkai. Ne…. kito pasirinkimo nėra.. O gal įmanoma?
Mhh, ne. Taip. NE.. Tai kaip?

Augustas Boalis iškėlė mintį, kad spektaklis yra gyvenimo repeticija, o jos pabaiga– tai tolesnio gyvenimo pradžia.

Užsakymai ir informacija administratore@alytausteatras.lt arba tel. +370 626 400 82. Spektaklis taip pat gali atvykti į Jūsų mokyklą ar kitą erdvę.

Vietų skaičius ribotas!

Skirtas Skirtas 7–12 kl. klasių moksleiviams.

Print

 

Spektaklis įtrauktas į Kultūros paso paslaugų rinkinį.

Dalyvių atsiliepimai

Lapkričio 11 d. Kauno Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje svečiavosi Alytaus teatro aktoriai, kurie atvežė puikią premjerą jaunimui – diskusijų spektaklį „pX / prieš kryžkelę“. Tai interaktyvus spektaklis, pastatytas Forumo teatro metodu. Mokiniai turėjo galimybę įsitraukti ir tapti aktyviais dalyviais, ieškančiais problemų sprendimo, išsakančiais savo nuomonę ir poziciją.

Šauni charizmatiškų aktorių komanda nepaprastai lengvai bendravo ir valdė šiaip jau nelengvą paauglių auditoriją. Turbūt todėl, kad kalbėjo jų kalba apie jų problemas. Įvairūs etiudai vaizdavo skirtingas situacijas, su kuriomis susiduriame kasdieninėje aplinkoje: patyčios, nepakantumas kito nuomonei, tolerancijos stoka, nesusikalbėjimas… Mokiniai vertino tas situacijas ir siūlė galimus posūkių variantus.

Mūsų, lietuvių kalbos mokytojų manymu, tai labai svarbu, ruošiant žmogų gyvenimui: jis privalo mokėti įvardinti problemą, kritiškai vertinti, išsakyti savo nuomonę, ją argumentuoti, išklausyti ir toleruoti kitokią nuomonę, bendrauti ir bendradarbiauti, dirbti komandoje. Tokių dalykų nelengva išmokyti tradicinėje pamokoje, todėl toks būdas, kai išeinama iš klasės sienų, pamokos laiko ir bendravimo mokinys-mokytojas ribų, yra pats optimaliausias. O juk kiekvienas mokytojas yra aktorius, kaip ir kiekvienas aktorius yra mokytojas, todėl dalyvauti spektaklyje patiko ne tik mokiniams, bet ir suaugusiems. Tikrai pasisėmėme idėjų, kaip augti patiems ir auginti kitus – ačiū.

Drąsiai rekomenduojame spektaklį visoms mokykloms, kurioms rūpi netradiciniai asmenybės ugdymo metodai. Mūsų mokykla nekantriai lauks naujų Alytaus teatro pasiūlymų.

Auksė Petruševičienė,
Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui