„Salam, Kaimyne“ – dokumentika be sienų

Šis projektas siekia paskatinti konstruktyvią diskusiją migracijos ir prieglobsčio tema, pasitelkiant filmo „Salam, kaimyne“ seansus 5 Lietuvos miestuose. Šio filmo stiprybė – gebėjimas suteikti tokiai kompleksiškai temai – migracijai – žmogaus veidą ir pakeisti skaičiams būdingą anonimiškumą individualiomis istorijomis. Atsispiriant nuo šio filmo požiūrio, kone priešingo baimės perpildytam populiariosios žiniasklaidos diskursui, migracijos tema bus gvildenama po kiekvieno seanso organizuojamų diskusijų metu.

Salam, kaimyne“ bus rodomas ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, tačiau ir mažesniuose pabėgėlius priimančiuose miestuose – Jonavoje ir Alytuje, perkeliant globalias aktualijas į lokalų kontekstą. Pačių režisierių ir filmo protagonistų dalyvavimas visose diskusijose, dalinantis savo gyvenimo pabėgėlių stovykloje įžvalgomis, suteiks pokalbiams asmeniškumo ir paveikumo.

Šioje srityje dirbančių žmonių patirties derinimas su tų, kurie ją gali praturtinti asmeninėmis istorijomis, padės suprasti itin kompleksiškus šiuolaikinės migracijos ir prieglobsčio procesus, paskatins platesnį suvokimą apie įvairovę ir toleranciją.

Filmo pristatymo programoje numatytos filmo peržiūros moksleiviams ir plačiajai publikai, diskusijos su filmo kūrėjais, migracijos ekspertais ir Sirijos karo pabėgėliais Lietuvoje. Įėjimas nemokamas visuose Lietuvos miestuose.

Alytaus miesto teatre filmus bus galima išvysti:

Sausio 27 d. 12 val.  peržiūra ir diskusija, skirta moksleiviams;

Sausio 27 d. 18 val. peržiūra ir diskusija, skirta plačiai miesto bendruomenei.

be-pavadinimo

Naujausi įrašai