Režisieriaus Alberto Vidžiūno sukurtas eskizas „Tilsit“ teatre, nuskynė kūrybinės laboratorijos laurus

Kūrybiniuose ieškojimuose gimsta naujos idėjos. Dar metų pradžioje Alytaus miesto teatre vyko kūrybinė laboratorija, kurios metu buvo sukurti teatriniai eskizai, analizuojantys teatrą vaikams. Tąkart su Alytaus miesto teatro aktoriais dirbo ir  projekto partnerių teatro meno vadovas režisierius Aleksandras  Zagorajev‘as.

Šįkart, įgyvendinant tarptautinį projektą „Kuriant tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“, tokią laboratoriją, skirtą pažvelgti į rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio kūrybą,  surengė projekto partneriai „Tilsit“ teatras Sovetske. Šioje laboratorijoje savo idėjas įgyvendino ne vieną spektaklį Alytaus miesto teatre pastatęs režisierius Albertas Vidžiūnas.

Režisieriaus A. Vidžiūno sukurto eskizo „Nuolankioji“ ištrauka. Vaidina „Tilsit“ teatro aktoriai.

Režisieriaus A. Vidžiūno sukurto eskizo „Nuolankioji“ ištrauka. Vaidina „Tilsit“ teatro aktoriai.

 

Režisierius eskizą kūrė pagal 1876 m. skurtą apsakymą ,,Nuolankioji”.  Kraupi jaunos moters savižudybės istorija sukrėtusi F. Dostojevskį persikėlė į apsakymą, kuriame aukos ir budelio santykiai provokuoja kalbėti tema, opia šiuolaikinėje visuomenėje. „Desperatiškai besiginčijant, kas yra ,,šeima” –  tebesmurtaujama artimoje aplinkoje, žalojami vaikai, moterys. Socialinis neraštingumas, skurdas, visuomenės abejingumas – tai ne praeito šimtmečio naratyvai, o šių dienų aktualijos kriminalinėje kronikoje. Atgailaujančiam atleisti? Bausti ar pasigailėti – sprendžia kiekvienas asmeniškai, remdamasis savo patirtimi kovoje su vidiniais demonais“, – pasakoja režisierius.

Eskizo premjera „Tilsit“ teatre, Sovetske, jau įvyko. Paprašytas pasidalinti savo įspūdžiais ir patirtimis , A. Vidžiūnas sakė, jog labai gerai nuteikė pasitikėjimas ir šiltas priėmimas, o aktorių ir kitų kūrybinių darbuotojų bei techninio personalo profesionalumas buvo pagrindinis raktas kūrybiškam darbui.

Planuotą vizitą į Kaliningradą ir „gyvą“ darbą su  „Tilsit“ aktoriais teko pakeisti į darbą nuotoliniu būdu, tačiau, anot režisieriaus, po pusantrų metų darbo COVID-19 pandemijos režimu, prisitaikoma prie įvairių sąlygų.

Šiąnakt režisierių pasiekė maloni žinia, kad iš penkių sukurtų eskizų, nugalėtoju išrinktas būtent jo darbas, pagal kurį ateityje Albertas Vidžiūnas „Tilsit“ teatre kurs spektaklį.

„Pagaliau susitiksiu su aktoriais ir užsimezgęs abipusis pasitikėjimas ir supratimas leis iki galo įgyvendinti visus režisūrinius sprendimus, o prisijungus spektaklio dailininkui, kompozitoriui, tikiuosi, pavyks sukurti paveikų ir reikšmingą darbą pagal  F. Dostojevskio kūrybą, kuris papildys šio teatro repertuarą“.

Režisieriaus A. Vidžiūno sukurto eskizo „Nuolankioji“ ištrauka. Vaidina „Tilsit“ teatro aktoriai.

Režisieriaus A. Vidžiūno sukurto eskizo „Nuolankioji“ ištrauka. Vaidina „Tilsit“ teatro aktoriai.

***

Projektas LT-RU-2-063 „Kuriame tiltus: turizmo ir kultūros plėtra Sovetsko ir Alytaus regionuose“ finansuojamas Europos Sąjungos. Bendras projekto biudžetas – 573 856,81 EUR, o programos finansavimas sudaro 516,471.12 EUR. Alytaus miesto teatro dalis biudžete – 267951,84 EUR, o programos finansuojama dalis Alytaus miesto teatrui – 241,156.65 EUR. Projekto trukmė – 24 mėnesiai. Už publikacijos turinį atsako tik Alytaus miesto teatras ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

 

Eskizo pagal F. Dostojevskio apsakymą „Nuolankioji“ peržiūra ir aptarimas projekto partnerių teatre:

 

 

INTERREG projektas

 

 

 

 

Naujausi įrašai