Festivalis „COM•MEDIA“ rekomenduoja: „VARDAN TOS“ (N-14)

Valstybinio Šiaulių dramos teatro 2 dalių satyrinis farsas pagal Petro Vaičiūno pjesę „PATRIOTAI“
Režisierius: Aidas Giniotis
Kompozitorius: Vytautas Leistrumas
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Ramunė Skrebūnaitė
Vaidina: Inga Norkutė, Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė, Eglė Stanišauskaitė, Aurimas Pintulis, Aurimas Žvinys, Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas, Sigitas Jakubauskas, Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis, Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas
Trukmė: 2 val. 30 min.
Premjera: 2016 m. balandžio 22 d.
Bilietai: 10 €.
  • Mokiniams, studentams, senjorams, neįgaliesiems ir grupėms daugiau nei 10 žmonių – 8 €.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervavimas ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 pjesių). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus, Jo pjesėms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

Pjesė ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Pjesė buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

2016 metais sukanka kaip tik 90 metų nuo pjesės parašymo ir pirmojo pastatymo. Įdomiausia, kad situacija nedaug tepasikeitė, nuo tos kuri buvo susiklosčiusi pokario Lietuvoje. Pasikeitė tik partijų ir institucijų pavadinimai, antiherojų pavardės. Ir šiandien žmonės piktinasi korumpuotais valdininkais, pseudopatriotiška valdžia, įstatymais su spragomis, kurios leidžia klestėti kyšininkavimui, piktnaudžiavimui. Šiuolaikinė interpretacija, veikėjų atpažįstamumas žiūrovui leidžia ne tik pasijuokti, bet ir pažadintų pilietinę sąžinę.

Režisierius Aidas Giniotis daug neatvirauja, bet sako, kad spektaklis bus gerokai kitoks, netgi drastiškas, truputį liūdnas, truputį šmaikštus. Jis skirtas suaugusiems, t.y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.