„TAUTIŠKA GIESMĖ APLINK PASAULĮ”

Tautiška Giesmė aplink pasaulį 2020 kviečia: KURTI VIENYBĖS TILTUS visame pasaulyje! 🇱🇹

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks. Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs, vieningi ir nesavanaudiškai užjausti net ir tolimą kitą, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame Žmogus, vienos Žmonijos dalis.

Šiais išskirtiniais metais, įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys lietuviai giedos ne vien švęsdami savo valstybę, tačiau švęsdami ir pasaulio žmonių bendrystę. Lietuviai – atviri ir galės pakviesti visus draugus, kolegas ir kaimynus, bendruomenes užsienio šalyse prisijungti ir giedoti savo valstybių himnus drauge, tokiu būdu atveriant mūsų nacionalinės tradicijos ribas ir skatinant bendrystę be sienų. Vienybės tiltais šiais metais tampa valstybių himnai, o vieninga himnų pynė galėtų tapti simboliniu Himnu Žmonijai.

Atsižvelgiant į žmonių susibūrimo ribojimus bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę – VIENYBĖS TILTAI VISAME PASAULYJE – pakvieskime visus Lietuvos himną giedoti į atviras erdves prie upių ir tiltų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačių jausti bendrystę bei būti drauge.
Kvieskime pasaulio lietuvius savo giedojimo vietą, (jeigu leidžia karantino sąlygos toje šalyje) rinktis upių krantinėse šalia žymaus tos vietovės tilto atsinešant Lietuvos vėliavą.

Alytuje himną 21 valandą giedosime šventinio koncerto metu, Rotušės aikštėje.

Giedokime „Tautišką giesmę“ saugiu vėliavos atstumu!

Daugiau informacijos: www.tautiskagiesme.lt