,,MEŠKA“

Rusų dramos teatro komedija pagal Anton Čechov ,,Meška''
Režisierius: Kornelija Krasilnikovaitė
Kostiumų dailininkė: Jevgenija Rusakova
Muzika: Jelena Juščenko / Jevgenija Karpikova, LRDT roko grupė „Berloga" (Valentin Novopolskij, Aleksandr Pašuto, Valdas Latonas)
Vaidina: Juliana Volodko, Telman Ragimov, Artur Svorobovič, Maksim Tuchvatulin, Aleksandr Špilevoj, Artūras Aleksejevas
Trukmė: 1 val. 10 min.
Premjera: 2015 m. gruodžio 27 d.
Bilietai: 9 €.

Bilietus galite įsigyti teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

Lietuvos rusų dramos teatras (LRDT) šiame sezone pristato publikai naujieną – smagų teatrinį ekspromtą pagal rusų klasiko Antono Čechovo „pokštą“ intriguojančiu pavadinimu „Meška“. LRDT gyvuoja šauni tradicija savo didžiojoje scenoje pristatyti šio teatro jaunimo brandžias kūrybines iniciatyvas. Tęsiant šią tradiciją jauna režisierė Kornelija Krasilnikovaitė, pasinaudojusi klasikiniu kūriniu ir prisodrinusi jį savąja ir jaunų aktorių jaunatviška fantazija bei aktualiais motyvais, sukūrė ryškų, drastišką ir komišką „sceninį komiksą“. Kūrinį dėsningai vainikuoja ir įprasmina roko muzika, kurią atlieka improvizuota roko grupė „Berloga“.

Tačiau, kaip ir klasikiniame kūrinyje, meilė išlieka pagrindine šio spektaklio tema. Režisierė K. Krasilnikovaitė sako: „Ši pjesė aktuali tuo, jog pateikia dviejų nelaimingų ir praeityje įskaudintų žmonių, vyro ir moters, susikurtus „žaidimo“ modelius, pagal kuriuos jie stengėsi egzistuoti. Šių modelių pagalba jie atskyrė save nuo svarbiausio kuriančiojo jausmo – meilės, jie tapo šalti, kaprizingi ir šiurkštūs tiek sau, tiek ir aplinkai. Tačiau, meilė – kur kas galingesnė už žmogų jėga… Ji yra visur ir žmogus visada su savimi šią jėgą nešiojasi“.

X tarptautiniame studentų teatrų festivalyje „Po saule“ spektaklis „Meška“ pelnė geriausio festivalio spektaklio prizą.

Spektaklis su lietuviškais tikrais.

Teatrų  festivalio COM•MEDIA ir pirmosios nakties teatre COM•MOON•A rėmėjai: