„LIUTERIO DURYS“

Giedriaus Kuprevičiaus tezių opera „Liuterio durys“ pagal Herkaus Kunčiaus libretą
Kompozitorius: Giedrius Kuprevičius
Libreto autorius: Herkus Kunčius
Muzikos vadovas ir dirigentas: Artūras Dambrauskas
Režisierius: Gytis Padegimas
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Birutė Ukrinaitė
Choreografė: Indrė Puišytė
Šviesų dailininkas: Aistis Byla
Video projekcijų autorius: Linartas Urniežius
Vaidmenys ir atlikėjai: Martynas Liuteris – Liudas Mikalauskas (bosas), Katerina von Bora – Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Tecelis – Rafailas Karpis (tenoras), Vienuolis Rudasis – Tomas Pavilionis (tenoras), Vienuolis Juodasis – Eugenijus Chrebtovas (baritonas), Saksonijos valdovas – Žygimantas Jasiūnas (baritonas), Miestietė – Vilija Mikštaitė (mecosopranas), Aukštuomenės damos, Tecelio pagalbininkai, vienuolės – choro VILNIUS dainininkai
Instrumentinis ansamblis: Saulius S. Lipčius (gitara), Elena Daunytė (violončelė), Vincenzo de Martino (klavišiniai), Saulius Auglys (mušamieji)
Bilietai: 10 € - 18 €.

Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849

Meluoji, bet ieškai teisybės? Parsiduodi, bet reikalauji ištikimybės? Ar visada kelias į šviesą yra temdomas šešėlių? LIUTERIO DURYS – modernus ir įtraukiantis kūrinys, kviečiantis per teatrą pažvelgti į Reformacijos herojaus Martyno Liuterio gyvenimo fragmentus ir jo skelbtas naująsias tiesas – tezes, sukėlusias revoliuciją krikščionybėje ir lėmusias didelius Europos kultūros pokyčius.

Kaip prieš 500 metų M. Liuteris vertė bažnyčią apsivalyti nuo purvo – įsišaknijusio melo, prekybos indulgencijomis, nereikalingos prabangos ir tuštybės, – taip dabar, spektaklio statytojų nuomone, mums tinkamas laikas permąstyti savųjų gyvenimų tezes ir apsivalyti nuo bereikšmių kasdienybės smulkmenų, pertekliaus ir išgryninti savo mintis. Kartu tai – nebylus raginimas nelikti abejingiems regint neteisybes, būti pilietiškiems, nebijoti peržengti jaukaus ir patogaus gyvenimo ribų, nes tik už jų vyksta didieji pokyčiai.

Liuteroniškojo tikėjimo vertybės, kuklumas ir dėmesys žmogui spektaklyje dera su asketišku pastatymu ir kameriškumu. Operoms įprastą didingą orkestrą LIUTERIO DURYS pakeis nedidelis modernios sudėties instrumentinis ansamblis (gitara, akordeonas, violončelė, klavišiniai, mušamieji), dėmesį sutelkiant į žmogaus balso didybę atskleisiančius solistus ir chorą.

Pravėrus LIUTERIO DURIS, laukia intrigų, meilės ir teisybės paieškų kupina drama.