FESTIVALIO UŽDARYMAS. ,,KARALIUS NUOGAS”

Vilniaus kamerinio teatro satyrinė komedija pagal Jevgenijaus Švarco pjesę ,,Karalius nuogas''
Režisierius: Evaldas Jaras
Scenografija: Arvydas Jorvaiša
Kompozitorius: Tomas Stirna
Kostiumų dailininkė: Indrė Budreckytė
Garso režisierė: Deimantė Ponelytė
Šviesų operatorius: Maksimas Semionovas
Vaidina: Ramūnas Cicėnas, Indrė Patkauskaitė / Renata Kutinaitė, Paulius Valaskevičius, Šarūnas Puidokas, Zigmantas V. Baranauskas, Mindaugas Capas / Evaldas Jaras / Ramutis Rimeikis, Tadas Gudaitis, Marta Lipčienė / Renata Kutinaitė, Žaneta Jablonskytė
Trukmė: 1 val. 30 min.
Bilietai:  8 €, 10 €, 12 €. Perkantiems abonementą – 10 €.
  • Moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, senjorams, klubo ŽALIA nariams ir asmenims su gausių šeimų kortele – 6 €, 8 €, 10 €.
  • perkantiems 10 ir daugiau bilietų – 6 €, 8 €, 10 €.

Bilietus galite įsigyti tiketa.lt ir teatro kasoje, rezervacija ir informacija tel. (8 315) 51 709, 8 686 94 849.

 

„KARALIUS NUOGAS“ – MEILĖ, VALDŽIA, ĮTAKA, VEIDMAINYSTĖ IR DVIGUBI STANDARTAI

Vilniaus kamerinis teatras pristato Evaldo Jaro satyrinę komediją „Karalius nuogas“ pagal Jevgenijaus Švarco pjesę. Dramaturgas Jevgenijus Švarcas diktatūros laikais turėjo pakankamai drąsos parašyti pjesę „Nuogas karalius“. Nors pjesė sukurta Hanso Kristiano Anderseno pasakos motyvais, už tokį kūrinį dramaturgas galėjo netekti ne tik laisvės, bet ir gyvybės.

Bijant prarasti darbo vietą, teigiamą įvaizdį ar aukštą padėtį visuomenėje, dažnai išsižadama savo nuomonės ir pasiryžtama neigti net akivaizdžią tiesą. Taip kasdienėje aplinkoje plinta dvigubi standartai, o paprasčiausias etiketas ir mandagumas perauga į masinę veidmainystę. Spektaklio metu panirsite į intrigų pilną valdovo rūmų atmosferą. Čia kiekvienas rūpinasi tik asmenine gerove bei deda visas pastangas šiltos ir patogios vietos išlaikymui, o tai reikalauja nemenkų aukų. Siūlome šiek tiek ironijos, filosofinio humoro, tapti liudininkais, kai pasaka nusimeta savo įprastą rūbą ir apsinuogina iki lyrinio farso.

Evaldas Jaras savaip interpretuoja komiškai ironišką ir filosofinę J. Švarco kalbą, netgi vietomis nuklysta ir nuo H. K. Anderseno pasakos siužeto, ir nuo J. Švarco pjesės, bei pateikia savo versiją.

Teatrų  festivalio COM•MEDIA ir pirmosios nakties teatre COM•MOON•A rėmėjai: